Centro йде з України

Найбільша російська взуттєва мережа Centro покидає Україну.

Фото: Wikishopping.ru

Фото: Wikishopping.ru

Про це повідомляє видання ЛІГА.net. Журналісти видання зазначають, що інформацію їм підтвердили відразу чотири джерела: колишній співробітник компанії, директор київського торгового центру та два керівники мереж-конкурентів.

«Усі свої магазини вони мали закрити до 1 серпня, але цей період затягнувся», – повідомив колишній співробітник мережі, який побажав залишитись неназваним. Він також додав, що мережа все ще не розрахувалась із усіма своїми партнерами. Підтвердження можна знайти у Державному реєстрі судових справ. Наприклад, наприкінці травня Господарський суд Києва зобов’язав компанію Трейдшуз (керує мережами Centro та Центробувь) повернути близько 1,5 млн гривень заборгованості компанії Аве-Плаза (керує однойменним харківським ТЦ).

Centro – це найбільша в Україні взуттєва мережа, в магазинах якої продавали недороге взуття для молоді. У 2013 році мережа налічувала близько 120 торгових точок, а на початку 2016 – близько 100. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб Мінюсту, кінцевими бенефіціарами компанії Трейдшуз є росіянин Анатолій Гуревич та литовець Гедрюс Пукас.

Проблеми українського підрозділу можуть бути пов’язані із труднощами, які переживає російський бізнес мережі, де магазини працюють під брендами Centro, ЦентрОбувь. За даними Коммерсанта, сукупні борги мережі оцінюють в 30 млрд рублів ($440 млн), а засновник бізнесу Сергій Ломакін покинув територію Росії.

Московська поліція відкрила справу щодо керівництва мережі магазинів ЦентрОбувь. Його ініціатором виступив Газпромбанк, на думку представників якого частину кредитів вивели з компанії за наказом її керівництва. Борг мережі перед Газпромбанком складає близько 9 млн рублів ($130 млн).

Нагадаємо, раніше компанія MTІ повідомила про закриття мережі недорогого взуття Plato. Основна причина його – незадовільні фінансові результати.

 

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top