Російський бренд Kira Plastinina йде з України

Компанія, яка представляє марку Kira Plastinina в Україні, з 1 квітня припинила своє існування. Усі власні магазини компанії закрили. Торгові точки франчайзі поки що працюють, але їхнє майбутнє під питанням.

Фото: kharkov.karavan.com.ua

Фото: kharkov.karavan.com.ua

Про закриття «Кіра Пластініна Україна» повідомила директор з маркетингу компанії Ольга Краст. На момент ухвалення рішення про закриття у січні 2016 року мережа налічувала 18 власних та 18 партнерських магазинів, пише Retail Community.

Марку Kira Plastinina створив у 2006 році російський підприємець Сергій Пластінін, співзасновник компанії «Вімм-Білль-Данн», для своєї дочки Кіри. На той момент їй було 14 років. У 2006-му Пластінін пішов з «Вімм-Білль-Данн» і придбав компанію  «АБМ-Холдинг», що володіє магазинами одягу «Модний базар» і Fresco, на базі яких планував побудувати мережу роздрібних магазинів для масової аудиторії.  Розвитком бренду «Кіра Пластініна» займалася компанія «Кіра Пластініна Стиль», генеральним директором якої спочатку був сам бізнесмен.

Кіра Пластініна. Фото: www.theplace.ru

Кіра Пластініна. Фото: www.theplace.ru

У створення компанії, просування та відкриття представництва в Китаї Пластінін вклав близько $35 млн. У 2007 році відбувся перший показ колекції Кіри Пластініної та відкрився перший монобрендовий магазин. У 2008 році дизайнерка дебютувала на тижнях моди у Римі та Мілані, а магазини марки діяли вже більш ніж у 40 містах Росії, СНД та США. Водночас на ринок вийшов бренд преміальної лінії жіночого одягу модного дому Кіри Пластініної – LUBLU. У 2009 році корнер Kira Plastinina з’явився в лондонському універмазі Harrod’s.

У 2012 році компанія відкрила 12 магазинів у США та запустила виробництво одягу на власній фабриці у Росії. А у 2014-му оголосила про активну експансію в розвинені країни. Вивести бренд на новий рівень розвитку мав екс-директор з розвитку міжнародної мережі універмагів Marks & Spencer Ян Хеєр. До цього Ян очолював російський офіс компанії Inditex. Наприкінці 2014 року в інтерв’ю «РІА Новости» гендиректор «Кіра Пластініна Стиль» Ян Хеер повідомив, що компанія тимчасово заморожує інвестиції в розвиток в Україні та сконцентрується на ринках Росії та Близького Сходу.

У серпні 2015-го директор роздрібної мережі ТОВ «Кіра Пластініна Україна» Іван Пілюгаєв розповів, що власна мережа марки скоротилась на 6 магазинів за рахунок закриття неприбуткових точок, натомість партнерська збільшилась на два магазини – у Рівному та Львові.

У лютому 2016-го Хеєра звільнили, а сама компанія через кризу відмовилась від міжнародної експансії та почала оптимізацію мережі – за рахунок зниження адміністративних витрат та закриття неефективних магазинів. Якщо до приходу Хеєра у 2014 році мережа налічувала 279 магазинів Kira Plastinina в семи країнах та 56 бутиків LUBLU в 16 країнах, то на кінець 2015-го у неї залишилось 188 магазинів, з яких 66 працювали по франчайзингу. Компанія планує збільшувати мережу франчайзингових магазинів та повністю перейти на виробництво у Росії.

В Україні процес закриття магазинів почався у січні 2016 року. На сьогодні закрили 18 власних магазинів мережі та 2 франчайзингові – у Мукачеві та Полтаві. «Вони найсильніше відреагували на підвищення вартості, для маленьких містечок бренд став дорогим», – зазначила Ольга Краст. У Львові з двох магазинів Kira Plastinina залишився один – у ТРЦ «Форум Львів». Магазин бренду в ТРЦ King Cross Leopolis зачинено.

«Роздрібна мережа «Кіра Пластініна Україна» закривається повністю. Залишається франчайзинг, який буде працювати на сировині російського виробництва, яку постачає російська мануфактура. Чи збережеться марка в Україні, стане відомо у другій половині квітня. Це вирішуватиме головний офіс компанії», – повідомила Ольга Краст. Доля партнерських магазинів наразі під питанням. Кіра Пластініна відмовляється від виробництва Китаю, одяг будуть шити лише в Росії. Та чи вистачить цього для роботи повноцінних магазинів – невідомо.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top