Пральки Gorenje заговорять українською

Виробник побутової техніки Gorenje розпочав виробництво пральних машин з україномовною панеллю керування. Агрегати з’являться у продажу до кінця травня.

Фото з фейсбук-сторінки Святослава Літинського

Фото з фейсбук-сторінки Святослава Літинського

Таке рішення компанія прийняла завдяки діям львівського активіста Святослава Літинського. Торік товариш Святослава придбав пральку Gorenje з російським маркуванням. Спочатку вони разом писали запити до виробника, але не отримавши відповіді, 28 серпня минулого року подали до суду, розповів Святослав виданню Zaxid.net.

«Перша інстанція суду таки визнала, що маркування товарів російською мовою – порушення законодавства, але у тому ж рішенні суду йдеться, що наші права як споживачів не порушено», – пояснив він. Активісти подали апеляцію, аби суд визнав, що споживчі права покупців таки порушено та зобов’язав виробника пральних машин маркувати панель управління українською мовою.

Попри те, що рішення апеляційний суд має винести наступного понеділка, 28 березня, компанія Gorenje написала Святославу, що україномовні панелі управління вже виготовляють на заводах. А на підтвердження своїх слів надіслала фото.

Gorenje – не перша компанія, яку Святослав Літинський змусив українізувати свої товари для українського ринку. Завдяки його зусиллям пральні машини  Electrolux, Candy та Samsung мають панелі українською мовою, а Volkswagen випускає мультимедійні системи для автомобілів з українською мовою в налаштуваннях.

«Які торгові марки будемо українізувати і далі – не знаємо. Це залежить від того, чи звертатимуться до нас споживачі. Справа в тому, що ми можемо судитись лише в тому випадку, якщо ми купили товар, який не відповідає вимогам законодавства», – пояснює він.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top