Продавець ноутбуків заплатить штраф через мову

Львів’янин Святослав Літинський виграв суд проти торговця технікою, який продав йому ноутбук із російською клавіатурою. Тепер продавець заплатить йому понад 3600 гривень неустойки.

Фото: www.digitalmag.net/

Фото: www.digitalmag.net/

Наприкінці грудня 2014 року Святослав купив у інтернет-магазині Stylus ноутбук HP proBook 450 Gl вартістю 12 445 гривень. Коли отримав покупку, виявилось, що на клавіатурі бракує маркування українською мовою, а також відсутнє енергетичне маркування українською. Чоловік звернувся до сервісного центру продавця із проханням виправити цей недолік, але отримав відмову. Мовляв, ніякий це не недолік, а отже, під гарантійне обслуговування ноутбук не підпадає.

Святослав Літинський звернувся із позовом на продавця до Франківського суду Львова. Суд підтвердив, що відповідно до українських законів, відсутність маркування українською на ноутбуці таки є його недоліком. Отже, продавець мав у встановлений законодавством термін його виправити. А оскільки він цього не зробив, то суд присудив продавцеві заплатити Святославу неустойку у розмірі 1% від вартості товару за кожен день «затримки усунення недоліків понад установлений строк (чотирнадцять днів)» та за кожен день «затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки» – 3609,05 гривень, зазначено у рішенні суду.

Сам Святослав, відомий своїми гучними судовими справами проти компаній, які нехтують українською мовою, вважає важливішим те, що суд підтвердив – відсутність українського маркування на товарі є недоліком. ««Так, судом встановлено щодо одного конкретно купленого мною ноутбука. Але в обгрунтуванні суд зазначив що ноутбук без маркування клавіатури українською мовою та без енергетичного маркування українською мовою не відповідає законодавству. Наскільки я бачив в магазинах – усі ноутбуки HP мають клавіатуру лише російською та англійською мовами – отже, теж не відповідають закону», – зазначив він у коментарі виданню Zaxid.net. Активіст сподівається, що за якийсь час купити ноутбук з українською клавіатурою буде легше.

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top