На п’ять. Найкращі та найгірші марки червоної ікри

Уявити новорічну вечірку без ікри та шампанського можна, але чи потрібно? «Закупи» знають, яку червону ікру варто купувати, а яку краще залишити на полиці в магазині.

Фото: sheeesh.com

Фото: sheeesh.com

Центр експертиз «Тест» досліджує якість цього продукту впродовж останніх 5 років – результати попередніх тестувань вже публікувались на «Закупах». Остання перевірка відбулась у листопаді цього року – центр перевірив 10 популярних марок делікатесу.

Схема досліджень традиційна: фахівці «Тесту» оцінюють маркування та упакування, проводять лабораторні дослідження (на цей раз ікру важили та шукали в ній консерванти) та оцінюють її смак, запах, консистенцію – органолептичні властивості.

В результаті відмінні та хороші оцінки отримала лише половина перевірених зразків, якість решти така собі або й відверто погана. Найчастіше виробники просто не докладають ікри в банки: якихось 5-6 грамів покупець і не помітить, а продавець заробить зайву гривню, адже продукт дорогий. Ікра марки АСС отримала найгірші оцінки – виробник не лише зекономив на вазі, а й про смакові якості свого продукту не дуже дбає.

ikra02

Дізнатись, що знаходить всередині банки з ікрою, можна лише після її купівлі

Із консервантами ситуація краща: в усіх баночках вміст консервантів не перевищує гранично допустимих значень. Зазвичай виробники використовують два консерванти: сорбінову кислоту та уротропін, але продуцент ікри Класичний посол вирішив перестрахуватись і додав до свого продукту ще трохи бензоату натрію, але теж в межах норми.

ikra01

Ціни на тестовані марки червоної ікри суттєво відрізняються: найдешевша (але не найгірша за якістю) коштувала 54,16 гривень за 100 г, найдорожча –202,50 гривень за 100 г. Найдорожчі марки отримали відмінні оцінки, хоча найдешевша ікра отримала оцінку «добре».

Найкращі марки червоної ікри

ikra-best

 

Результати тестування червоної ікри, листопад 2015

Марка Виробник Оцінка Ціна за 100 г
Камчадал ТОВ Дальриба, Київська обл. 5 168,75
Шаланда ТОВ Дальриба для ТОВ МГК Геліос ЛТД 5 202,50
Ikura sun ТОВ Дальриба 5 170,03
Ікра за правилами ТОВ Флагман Сіфуд, Київська обл. 4 54,16
Сахалінська ТОВ Дальриба 4 92,69
Класичний посол ТОВ УРВК, Харківська обл. 3* 111,53
Перлина Аляски ТОВ Укрхарчокомплекс, Київська обл. 3* 83,35
Рубльовська ТОВ Укрхарчокомплекс 3* 88,43
Сахалінка ТОВ Рибпродукт, Київська обл. 3* 83,37
АСС ПП АСС, Харків 2** 62,40

* вага менша, ніж заявлена на упакуванні

** вага менша, ніж заявлена на упакуванні, органолептичні властивості – задовільні.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top