Львівський бренд «клонували» шахраї у ВКонтакті

Більше місяця проіснувала у соцмережі «ВКонтакті» сторінка, що нібито продавала одяг від популярного серед молоді львівського бренду White Sand. Шахраям вдалось видурити гроші у щонайменше двох десятків покупців, перш ніж сторінку закрила адміністрація мережі.

whitesand01

«Друзі, будьте уважні при покупках в інтернеті! Було створено декілька фейкових сторінок, які користуються нашими текстами, відгуками, фотографіями і «продають» наш товар, але він, звісно, до людей не доходить!», – таке повідомлення зустрічає усіх, хто заходить на сторінку у ВКонтакті львівської марки молодіжного одягу White Sand.

Із чотирьох фейкових сторінок, про які згадує виробник, найактивнішою була одна – «Львівський бренд одягу White Sand». Сторінку створили наприкінці вересня і до моменту свого закриття їй вдалося здобути прихильність понад 4 тисяч користувачів соцмережі. Причина проста: шахраї обіцяли покупцям речі White Sand за значно нижчою ціною, ніж у виробника. Приміром, штани карго коштували 300 гривень (хоча виробник продає їх по 550), зимові парки – 600 гривень (коли у виробника вони коштують 1800). Спеціальною пропозицією для покупців був акційний набір –теплі кросівки, штани, парку, світшот, шапку та ще й портфель на додачу можна було придбати лише за 1000 гривень.

whitesand02

Для більшої переконливості на сторінці навіть створили розділ «Відгуки покупців», куди скопіювали фото і відгуки зі справжньої сторінки бренду. Власники фейкової сторінки також обіцяли розіграти  iPhone 6 серед шанувальників сторінки.

Якщо доля призового смартфону невідома – розіграш було призначено на останній день осені, то для покупців дешевого одягу все закінчилось банально – втратою грошей. Після того, як клієнт перераховував гроші на картку шахраїв, з ним припиняли спілкування і блокували доступ до сторінки продавця.

Як розповіли «Закупам» представники виробника, від дій шахраїв постраждали щонайменше два десятки людей. Це лише ті покупці, які звертались зі скаргами до виробника. Частіше, кажуть у White Sand, на гачок до шахраїв потрапляли підлітки, адже дорослих покупців нереально низькі ціни все ж змушували утриматись від покупки.

Жертвам шахрайства виробник радить писати скаргу в банк на особу, на чиє ім’я було відкрито рахунок, куди ті перераховували гроші, та в міліцію. Техпідтримка соцмережі тим часом вчора відреагувала на скарги і заблокувала усі фейкові сторінки White Sand.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top