У жовтні в Україні різко подорожчали овочі

Експерти припускають, що фермери притримують урожай, аби пізніше продати його дорожче.

Фото: www.agricorner.com

Фото: www.agricorner.com

У жовтні вартість плодоовочевого кошика українців виросла у півтора рази, а за останні чотири тижні – на 61,6%. Про це повідомляє «АПК-Інформ».

«Таке різке зростання цін на плодоовочеву продукцію у жовтні є цілком унікальним явищем, оскільки, як правило, в цей період ціни на овочі та фрукти знижуються під впливом просування збору продукції нового урожаю, за винятком хіба тепличних овочів, які зазвичай ростуть в ціні, – каже Тетяна Гетьман, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти». – У цьому ж сезоні ціни зростають передовсім на борщові овочі, збір яких зараз у розпалі».

Експерти проекту вважають, що зростання цін на плодоовочеву продукцію у жовтні є наслідком того, що фермери стримують продажі у надії продати весь урожай у 2-3 рази дорожче вже у другій половині сезону. Водночас аналітики звертають увагу на те, що надто різке зростання цін на ці товари під час їх збору часто призводить до тривалої цінової стагнації.

На минулому тижні лідерами зростання цін стали тепличні огірки та столовий буряк, які подорожчали відповідно на 38,5% и 28,6%. Також вперше за тиждень виросли ціни буквально на всі позиції борщового набору – цибулю, моркву, капусту та картоплю. Картопля подорожчала на 19,8% за тиждень, і практично всі учасники ринку вважають, що подальше зростання цін неминуче.

Найбільш стабільними були ціни на фруктовий набір, який за тиждень подорожчав лише на 0,7%.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top