«Ашан» продає фальсифіковане молоко

Молоко власної марки мережі «Кожен день» містить замінник молочного жиру. Такі результати дослідження пастеризованого молока, яке проводив Центр експертиз Тест впродовж серпня-вересня цього року.

Фото: us.myprotein.com

Фото: us.myprotein.com

За українськими стандартами, рослинних жирів у молоці бути не повинно. «Не допустимо застосовувати будь-які жири та вершки, окрім тих, що отримані з коров’ячого молока», – зазначено у ДСТУ 2661:2010 «Молоко коров’яче питне».

«Кожен день» – власна торгова марка мережі «Ашан», під якою випускають як продукти, так і непродовольчі товари масового попиту. Їх зазвичай продають за нижчою ціною, ніж аналогічні товари інших торгових марок. До прикладу, 100 г молока «Кожен день» коштує 79 копійок – це найнижча ціна серед усіх марок, які перевіряв «Тест». Виготовляє молоко для «Ашану» білоцерківське ПАТ ЖЛК-Україна.

Молоко – це другий продукт ТМ «Кожен день», який досліджував Центр експертиз «Тест». У 2014 році він перевіряв якість масла цієї ж торгової марки – вона виявилась відмінною.

Незадовільні оцінки у тестуванні отримали ще два зразки молока – «Хуторок» та «Дживальдіс». У першому дослідники знайшли кишкову паличку та антибіотики, у другому – рослинний жир замість молочного та ті ж антибіотики.

Загалом дослідники перевірили молоко 10 торгових марок. Усі вони, крім трьох згаданих вище, отримали оцінки добре та задовільно.

Результати тестувань молока, 2015 рік

Марка Виробник Оцінка Примітка
Заречье ПАТ Куп’янський молочно-консервний комбінат
(Харківська обл.)
5
Молокія ПАТ Тернопільський молокозавод 5
Повна чаша ТОВ Білоцерківський молочний комбінат для Сільпо 5
Слов’яночка ПАТ Вімм-Біль-Данн Україна 5
Ферма ТОВ Білоцерківський молочний комбінат 5
Волошкове поле ПАТ Юрія (Черкаси) 4
Простоквашино ПАТ Кременчуцький міськмолзавод 4
Кожен день ПАТ ЖЛК-Україна для Ашану 3 НЖ
Хуторок ТОВ С-Транс (Харківська обл.) 3 КП, А
Дживальдіс ПП Дживальдіс, (Хмельницька обл.) 2 НЖ, А

НЖ – виявлено немолочний жир
КП – виявлено кишкову паличку
А – виявлено антибіотики

Що шукав Тест у молоці

Схема тестування передбачає перевірку маркування та упакування продукції, лабораторні дослідження (перевірку на вміст рослинних жирів, перевірку рівня жирності продукту, мікробіологічні дослідження – на наявність кишкової палички, сальмонели та антибіотиків), а також перевірку смакових якостей продукту.

Подробиці дослідження.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top