У Китаї з’явилась вулиця фейкових Apple Store

У китайському місті Шеньчжень відкрили понад 30 фейкових магазинів Apple Store, які пропонують придбати нові iPhone 6s за ціною, що вдвічі вища за офіційну.

Фото: vc.ru

Фото: vc.ru

Продавці стверджують, що багато китайців готові переплачувати, аби отримати телефон раніше за інших, тому відкриття фейкових Apple Store – дуже вигідний бізнес, пише vc.ru.

Майже усі магазини знаходяться на одній вулиці довжиною 1 км і виглядають як справжні Apple Store – просторі приміщення, великі дерев’яні столи, на яких виставлено  iPad та Apple Watch, співробітники у синіх футболках з логотипом компанії.

Читайте також: iPhone 6S: як відрізнити оригінал від підробки

Водночас у Шеньчжені є лише один офіційний магазин Apple та лише п’ять авторизованих реселерів. Магазини, що наслідують марку Apple, не є партнерами американського виробника, але в них можна знайти й оригінальні пристрої компанії.

Фото: vc.ru

Фото: vc.ru

Підприємці в такий спосіб підлаштовуються під ажіотаж навколо запуску нових моделей iPhone, який тепер спостерігається у Китаї. Країна потрапила в першу хвилю продажів ґаджетів – але першими смартфони отримають покупці, які зарезервували їх на сайті.

«У Китаї багато фанатів Apple. І є багато дурних китайців, які готові платити додаткові гроші лише за те, аби отримати новий iPhone раніше за інших», – розповідає один із підприємців, що відкрили магазини-підробки Apple Store два тижні тому.

У таких магазинах продавці пропонують придбати iPhone 6s за ціною, що вдвічі перевищує офіційну. «Apple Store» також приймають попередні замовлення і стверджують, що нові моделі смартфонів з’являться у них на прилавках уже в п’ятницю, 25 вересня.

Кілька працівників розповіли журналісту CNBC, що вони купують телефони через офіційні канали в США та Гонконгу, а згодом привозять їх контрабандою через кордон.

Відкриття фейкових Apple Store стало настільки популярним бізнесом у Китаї, що призвело до створення суміжних індустрій. Наприклад, на вулиці з найбільшою концентрацією  «Apple Store» можна також придбати усе необхідне для відкриття власної точки продажу – вивіску з логотипом, футболки для продавців, сумки та полиці.

Влада намагається боротись з нелегальною торгівлею продукцією Apple. Наприклад, недавно поліція провела рейд, через який частині магазинів довелося заклеїти написи «Офіційний постачальник Apple» банерами, а логотипи на футболках співробітників прикрити стікером.

Власник магазину, що продає меблі та техніку для фейкових Apple Store, вважає, що індустрія вже перенасичена: «Подивіться на цю вулицю. Схоже, пора звернути увагу на інший бренд. Наприклад, Huawei».

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top