У Китаї з’явилась вулиця фейкових Apple Store

У китайському місті Шеньчжень відкрили понад 30 фейкових магазинів Apple Store, які пропонують придбати нові iPhone 6s за ціною, що вдвічі вища за офіційну.

Фото: vc.ru

Фото: vc.ru

Продавці стверджують, що багато китайців готові переплачувати, аби отримати телефон раніше за інших, тому відкриття фейкових Apple Store – дуже вигідний бізнес, пише vc.ru.

Майже усі магазини знаходяться на одній вулиці довжиною 1 км і виглядають як справжні Apple Store – просторі приміщення, великі дерев’яні столи, на яких виставлено  iPad та Apple Watch, співробітники у синіх футболках з логотипом компанії.

Читайте також: iPhone 6S: як відрізнити оригінал від підробки

Водночас у Шеньчжені є лише один офіційний магазин Apple та лише п’ять авторизованих реселерів. Магазини, що наслідують марку Apple, не є партнерами американського виробника, але в них можна знайти й оригінальні пристрої компанії.

Фото: vc.ru

Фото: vc.ru

Підприємці в такий спосіб підлаштовуються під ажіотаж навколо запуску нових моделей iPhone, який тепер спостерігається у Китаї. Країна потрапила в першу хвилю продажів ґаджетів – але першими смартфони отримають покупці, які зарезервували їх на сайті.

«У Китаї багато фанатів Apple. І є багато дурних китайців, які готові платити додаткові гроші лише за те, аби отримати новий iPhone раніше за інших», – розповідає один із підприємців, що відкрили магазини-підробки Apple Store два тижні тому.

У таких магазинах продавці пропонують придбати iPhone 6s за ціною, що вдвічі перевищує офіційну. «Apple Store» також приймають попередні замовлення і стверджують, що нові моделі смартфонів з’являться у них на прилавках уже в п’ятницю, 25 вересня.

Кілька працівників розповіли журналісту CNBC, що вони купують телефони через офіційні канали в США та Гонконгу, а згодом привозять їх контрабандою через кордон.

Відкриття фейкових Apple Store стало настільки популярним бізнесом у Китаї, що призвело до створення суміжних індустрій. Наприклад, на вулиці з найбільшою концентрацією  «Apple Store» можна також придбати усе необхідне для відкриття власної точки продажу – вивіску з логотипом, футболки для продавців, сумки та полиці.

Влада намагається боротись з нелегальною торгівлею продукцією Apple. Наприклад, недавно поліція провела рейд, через який частині магазинів довелося заклеїти написи «Офіційний постачальник Apple» банерами, а логотипи на футболках співробітників прикрити стікером.

Власник магазину, що продає меблі та техніку для фейкових Apple Store, вважає, що індустрія вже перенасичена: «Подивіться на цю вулицю. Схоже, пора звернути увагу на інший бренд. Наприклад, Huawei».

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Answear UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt

Новини інших ЗМІ

Loading...
Top