Парламент ухвалив закон про онлайн-комерцію

Депутати ухвалили у другому читанні закон, що регулює онлайн-комерцію, зокрема інтернет-торгівлю та використання електронних грошей.

Фото: sarbc.ru

Фото: sarbc.ru

За закон №0957 віддали свій голос 252 народних депутатів, пише AIN.ua. Аби він набув чинності, потрібен ще підпис Президента.

Ініціатором законопроекту стала нардеп Ольга Белькова, що раніше працювала в EastLabs. Основна ціль законопроекту – визнати електронні угоди нарівні з письмовими документами. Іншими словами, така угоду буде аналогічною за правовими наслідками усім іншим способам укладення угоди. Коли електронна угода (коли покупець бачить публічну оферту на сайті магазину, замовляє та оплачує товар) визнана окремим законом, представникам онлайн-торгівлі простіше буде спілкуватись з органами влади (наприклад, з податковою).

Текст законопроекту дає визначення таким явищам як «електронна угода» («дія особи, спрямована на придбання, зміну чи припинення громадянських п рав, пов’язане з використанням ІКТ-систем»), «електронне повідомлення», «інтернет-магазин» тощо.

У ст.11 розділу ІІІ законопроекту є положення про те, що покупець повинен отримати підтвердження електронної угоди у вигляді електронного документа, квитанції, товарного чи касового чека, талона чи іншого документа. Чек має містити таку інформацію: ім’я продавця, його адреса та порядок виставлення претензій щодо товару, гарантійні зобов’язання.

Закон також наказує усі угоди в онлайні укладати з використанням «одноразового ідентифікатора» – цифро-буквенного коду, який надсилають покупцеві на пошту чи мобільний і який використовується для верифікації угоди.

Читайте також: Онлайн-торгівлю узаконюють: що це означає для покупців

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top