Atlantic збанкрутував через кризу в Україні та Росії

Одного з найвідоміших польських виробників білизни – компанію Atlantic – суд оголосив банкрутом. Фінансові проблеми у компанії виникли через економічну та політичну ситуацію в Україні та Росії.

Фото: projektowanieodziezy.blogspot.com

Фото: projektowanieodziezy.blogspot.com

Ще кілька років тому Atlantic був відомою польською фірмою, одним із лідерів серед виробників білизни. Марка була популярна, а компанія успішно підкорювала закордонні ринки. Та наприкінці серпня суд в Польщі оголосив про банкрутство та ліквідацію фірми. Про це пише видання money.pl зі слів керівника компанії Войцеха Моравського.

У фінансову скруту компанія Atlantic потрапила внаслідок кількох невдалих рішень, подій на світових ринках та конфлікту з податківцями. Створена на початку 90-х компанія ще кілька років тому найбільше своєї продукції продавала на українському та російському ринках. Звідки фірма отримувала трохи менше 60% доходів. Оскільки справи йшли добре, то керівництво Atlantic вирішило інвестувати у створення більшого логістичного центру у Києві. Це і стало початком кінця. В Україні почалась революція, Росія окупувала Крим, Євросоюз та Росія застосували санкції один до одного, обвалився рубль. Політична та економічна ситуація мінялась швидше, ніж керівництво Atlantic могло на неї реагувати.

«Добили» фірму податківці. Вони вимагали у Atlantic сплатити майже 5 млн злотих податку на додану вартість, а коли компанія попросила про відтермінування – відмовили і заблокували її рахунки. Зрештою, фірма втратила платоспроможність, а Войцех Моравскі подав заяву до суду про порушення справи про банкрутство і застосування процедури мирової угоди, в чому суд йому відмовив.

Президент компанії розчарований рішенням суду. Він сподівався на мирову угоду, бо переконаний, що із більшістю кредиторів можна було домовитись. Борги компанії складають майже 60 млн злотих. Вартість її майна, включно із торговою маркою та складськими запасами – понад 50 млн злотих. Варто зауважити, що у 2004 році в рейтингу найдорожчих польських брендів газети Rzeczpospolita Atlantic займав 59 місце.

Після ухваленого судом рішення керівництво компанією перейде до арбітражного керуючого. Але Войцех Моравські має намір оскаржити рішення суду.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top