Вижити у Львові. Російські бренди, що вистояли під бойкотом

Більше півтора року минуло, відколи російським товарам в Україні оголосили бойкот. «Закупи» вирішили з’ясувати, як почуваються у Львові російські торгові мережі.

Фото: franch.biz

У вересні до Львова прийдуть ще дві російські мережі. Фото: franch.biz

Небажання українців купувати товари країни-агресора призвело до зникнення з полиць супермаркетів чималої кількості товарів російського виробництва. Першими на настрої громадян зреагували транснаціональні компанії – замість продуктів, побутової хімії та косметики, виготовленої на російських заводах, у магазини почали завозити аналогічні товари з ЄС. Так, рік тому компанія Unilever оголосила про те, що замість чаю Lipton російського виробництва українцям продаватимуть чай з Польщі, а згодом повідомила про перенесення виробництва соусів Calve в Україну. За якийсь час на полицях українських магазинів з’явились голландські «Снікерси», польські жувальні гумки та шампуні, французькі дезодоранти та антипенспіранти, а товари, позначені триколором, все частіше пропонувались зі знижкою.

Та якщо мантру «не купуй російський снікерс» засвоїли навіть найменші українці, то із російськими fashion-рітейлерами ситуація не така однозначна. Так історично склалось, що часто російські одягові та взуттєві бренди прикидаються європейськими, а покупці їм вірять. І хоча обороти російських торговців одягу та взуття за останній рік скоротились (за даними Держстату, імпорт одягу та взуття з Росії за перші п’ять місяців зменшився на 40%), причиною цьому не стільки бойкот, скільки девальвація гривні та зубожіння українських покупців.

Oodji / OGGI

Названий на італійський манер бренд походить із Санкт-Петербургу, а управляє мережею магазинів одягу для дорослих та дітей російська компанія «Август». Попри те, що торгова марка потрапила до списку бойкотованих товарів, у Львові не лише не закрили жоден з магазинів Oodji, а й наприкінці вересня відкриють ще один – у ТРЦ «Форум Львів».

O’Stin

Єдиний магазин російської марки одягу в стилі casual, власником якої є компанія «Спортмастер», відкрився у Львові в 2010-му разом із ТРЦ King Cross Leopolis і досі працює, попри кризу та бойкот. Імовірно, причина такої стабільності – порівняно невисокі ціни.

Перший львівський магазин мережі Спортмастер відкрили у ВАМі, що на Виговського, два роки тому – у серпні 2013-го, і, схоже, згортати свою діяльність не планує.

ЦентрОбувь

Три роки тому – у серпні 2012-го – «ЦентрОбувь» відкрила у Львові одразу два магазини. Відтоді їхня кількість збільшилась до п’яти, останній відкрили у сихівському ВАМі торік. Мережа приваблює покупців доступними цінами, адже торгує переважно взуттям із шкірзамінника.

Centro

«Дочка» компанії «ЦентрОбувь» представлена у Львові лише одним магазином – у ТРЦ King Cross Leopolis. Якщо «ЦентрОбувь» розрахована на сімейні покупки, то магазини Centro орієнтовані на молодь, але знаходяться у тій самій ціновій категорії.

Respect

Ще одна взуттєва компанія з Росії з 14-річною історією. Своє російське походження в Україні особливо не афішує. У вересні відкриється ще один магазин Respect у Львові – у ТРЦ «Форум».

Chester

Мабуть, єдина російська мережа, яка після бойкоту закрила один зі своїх магазинів у Львові – у King Cross Leopolis. Тим часом магазин Chester і далі працює в центрі міста, і, схоже, тікати звідти наразі не планує.

Читайте також: По-англійськи. Магазини, що закрились у Львові

Kira Plastinina

Мережа одягу для молодих жінок, що належить доньці російського бізнесмена Сергія Пластініна. Як зазначив в коментарі виданню retail-community директор роздрібної мережі ТОВ «Кіра Пластініна Україна» Іван Пилюгаєв, обсяг продажів у мережі в гривневому еквіваленті виріс, але в одиницях скоротився. «На роздрібному ринку України працює чимало російських компаній, і якщо не робити на цьому акцент та привід для «поговорити» – то й проблеми не буде існувати», – прокоментував він ситуацію з бойкотом російських торгових мереж виданню.

Тим часом у вересні ще один магазин Kira Plastinina відкриється у ТРЦ «Форум Львів».

Kari

Мережу заснував у 2011 році російський бізнесмен Ігор Яковлєв, якому належить також мережа Ельдорадо у Росії. У самій компанії всіляко відхрещуються від свого російського походження. «Наш власник – компанія, зареєстрована у Греції. Ми не російська компанія, просто велика кількість магазинів мережі є в Росії і люди ототожнюють нас із нею», – заявив представник мережі онлайн-видання retail-community.

У Львові магазин Kari відкрили у 2012-му, він працює й донині.

Sela

З двох магазинів Sela у Львові залишився один – на площі Міцкевича. Сама компанія продає свій одяг в Україні через партнерську мережу.

Читайте також: Це щось нове. Бренди, що прийдуть до Львова вперше

У вересні до Львова також прийдуть два «новачки» – російські мережі befree та Love Republic. Обидві марки належать російській компанії Melon Fashion Group. Під брендом befree компанія продає молодіжний одяг, під торговою маркою Love Republic – жіночий. Магазин befree у Львові стане сьомим в українській мережі бренду, Love Republic – чотирнадцятим. Магазини відкриють у новозбудованому ТРЦ «Форум Львів».

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top