Російська Centro ганебно втекла з Польщі

Російська взуттєва мережа Centro Fashion пішла з польського ринку, заборгувавши зарплату кільком сотням працівників і плату за оренду приміщень у торгових центрах.

centro_poland

Фото: Facebook / Poszkodowani Pracownicy Centro

Centro Fashion з’явилась у Польщі три роки тому. Компанія мала амбітні плани і сподівалась, що зовсім скоро зможе конкурувати з найбільшим гравцем на польському ринку дешевого взуття – компанією CCC. Впродовж двох років Centro  відкрила 60 магазинів і планувала відкрити ще 90, пише Gazeta.pl.

Вже на початку цього року стало зрозуміло, що з компанією коїться щось не те – у магазинах не з’явилась нова колекція. Натомість працівникам наказали продавати товар, що залежався на складах.

Збентежені ситуацією та чутками про імовірний вихід росіян з польського ринку, працівники вже планували масове звільнення. Але керівництву мережі вдалося їх заспокоїти. У червні президент Centro Fashion Владислав Хавренко написав листа, в якому запевнив працівників, що все це лише тимчасові проблеми, мережа потребує реструктуризації, але магазини демонструють хороші результати роботи і закриття їм не загрожує. Він також обіцяв повернути усі борги із зарплати.

Та до кінця липня весь товар вдалося розпродати, тоді ж працівники довідались, що усі магазини мережі у Польщі закривають.

Тим часом власник торгової марки Centro на території Польщі – фірма C-Trade – змінила назву на Kepuce Sp. z o.o., а керівництво компанії як у воду кануло і зв’язатись із ними неможливо. Немає контакту також з головним акціонером раніше C-Trade, a нині Kepuce –фірмою Findano Investment Limited. Зареєстрована на Кіпрі, компанія не має навіть інтернет-сторінки, не те що якоїсь адреси.

Тим часом 500 працівників мережі опинились у складній ситуації – вони не можуть отримати заборговану зарплату. Крім того, частина працівників не отримали офіційних документів про звільнення, тож не можуть зареєструватись на біржі праці. Компанія також заборгувала торговим центрам, в яких винаймала приміщення під магазини.

Тим часом в Україні мережа Centro продовжує працювати.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top