В українців закінчились гроші: продажі техніки в країні скоротились

У другому кварталі 2015 року обсяги продажів на ринку техніки та електроніки впали на 17% порівняно із аналогічним періодом минулого року. Українці залишили в крамницях з технікою лише 8,2 млрд гривень.

У другому кварталі 2015-го українці купили менше смартфонів, але витратили на них більше грошей. Фото: dt.ua

У другому кварталі 2015-го українці купили менше смартфонів, але витратили на них більше грошей. Фото: dt.ua

Рекордсменами за рівнем падіння стали сектори побутової електроніки та фототехніки – мінус 35% та 39% відповідно, а от ринок телекомунікацій навіть зріс на 2%. Про це йдеться у оприлюдненому вчора дослідженні GfK.

На смартфони та мобільні телефони у другому кварталі цього року українці витратили 2,3 млрд гривень. Виручка від продажу смартфонів виросла на 11% – завдяки зростанню цін на 69%. Водночас у натуральних показниках їхні продажі впали на третину. Найпопулярнішими серед споживачів залишаються смартфони з двома SIM-картками, оснащені камерою з розподільною здатністю 5 або 8 мегапікселів та з діагоналлю екрана 4-5 дюймів.

Продажі на ринку ноутбуків, комп’ютерів, планшетів та електронних книжок у квітні-червні скоротились на 20% порівняно з торішніми показниками. Натомість зріс обсяг ринку накопичувачів – на 50%, що передовсім пов’язано з підвищенням цін.

У квітні-червні українці купили малої побутової техніки на 878 млн гривень, а великої – на 1,8 млрд гривень. Це на 15% та майже на чверть менше за торішній результат. Українські господині менше грошей витратили на купівлю мультиварок та пилососів, натомість більше – на товари з групи «догляд за собою». Серед великої побутової техніки найбільше впали продажі морозильних камер та холодильників – у середньому на 32%, на 25% скоротились продажі пральних машин.

«В той час, як перший квартал виглядав порівняно оптимістично з огляду на поточну ситуацію в країні, другий квартал продемонстрував сумну картину впливу стану економіки на споживчий попит», – пояснюють у GfK. Обвал ринку техніки та електроніки у другому кварталі спричинили, з одного боку, високі результати продажів аналогічного періоду минулого року, а з іншого – подальше падіння купівельної спроможності населення.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top