Українська горілка навесні подорожчає

З березня в Україні дорожчає спирт – більш ніж на 50%. Виробники алкоголю підрахували: мінімальна вартість пляшки горілки в магазинах зросте до 55 гривень.

Фото: kolo.poltava.ua

Фото: kolo.poltava.ua

За інформацією прес-служби ДП «Укрспирт», з 1 березня один декалітр спирту класу «Люкс» буде коштувати 265 гривень замість 175. Виробник пояснює: складові спирту вже подорожчали вдвічі. Ще місяць тому зерно в Україні коштувало 1700 грн за тонну, газ – 7400 грн за тис. кубометрів. Зараз же ж вартість тонни зерна виросла до 4200-4400 грн, а за газ доводиться платити 11400 грн, наголошують речники «Укрспирту».

«На заводах ДП «Укрспирт» складова сировини та газу готової продукції – 90%. Зокрема, зерно – 55%, паливо – 35%. Тому зараз немає іншого виходу, як підняти ціну. Хіба працювати у збиток і найближчим часом просто зупинити роботу. Але так ми не можемо», – пояснює в.о. директора ДП «Укрспирт» Роман Іванюк.

Підвищення ціни на спирт стало прикрою несподіванкою для виробників горілки. Як зазначив у коментарі онлайн-виданню «Економічна правда» директор асоціації «Укргорілка» Володимир Остапюк, підприємства отримали інформацію про подорожчання спирту у п’ятницю, 27 лютого.

За словами Остапюка, керівництво “Укрспирту” у лютому кілька разів змінювало свої рішення щодо підвищення цін на спирт.

«До цього було так: 12 лютого нас повідомили, що з 1 березня ціна на спирт буде 190 гривень. Потім 25 лютого нам повідомили, що з 15 березня спирт коштуватиме 240 гривень. Зараз же прийшов лист про те, що вважати попередні два листи недійсними, і вже сформована нова ціна», – зазначив голова асоціації.

За словами Остапюка, у собівартості горілки спирт становить близько 37%, до того ж усі компоненти для виробництва горілки – імпортні. «Це призведе до того, що мінімальна ціна на полиці становитиме 55 гривень», – підсумував він.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top