Українці відмовляються від російської горілки

Імпорт горілки з Росії до України у 2014 році скоротився удвічі порівняно із попереднім роком, натомість обсяг проданого українцям російського пива залишився незмінним.

Фото: www.inhotteb.ru

Фото: www.inhotteb.ru

За даними Федеральної митної служби РФ, торік до України імпортували 13,8 млн л російської горілки на $12,2 млн. Позаторік обсяг імпорту становив 27,8 млн л, а його вартість – $38,6 млн, пише російське видання РБК.

Якщо донедавна Україна була головним експортним ринком для російських виробників горілки, то у 2014-му вона опустилась на друге місце за обсягом поставок у натуральному виразі і на п’яте – у грошовому.

Серед великих постачальників найбільші втрати понесла компанія «Руст» Рустама Таріко, в яку входять «Російський стандарт» і заводи поглинутої ним польської CEDC. За даними ФМС, імпорт на зовнішні ринки одного з ключових брендів «Руста» – «Зеленої марки» – знизився з $29,4 млн до $19,3 млн. У компанії пояснюють такі результати «низкою економічних та політичних причин» і сподіваються у 2015-му надолужити втрачене.

На відміну від горілки експорт пива до України у 2014-му практично не зменшився: торік російські компанії продали українцям 21,7 млн л на $12,1 млн. Роком раніше експорт становив 22 млн л і $13,9 млн.

Екс-президент компанії «Балтика» Ісаак Шепс припускає, що українці не сприймають пивні бренди з російським бекграундом як продукцію, зроблену в країні-агресорі.

«Ми, звісно, бачили ролики на YouTube, де українців закликають бойкотувати російські товари. Але не відчули якогось спаду продажів «Балтики», – каже він. – Можливо, тому що «Балтика» – це вже міжнародний бренд, який багато років виробляють на заводах Carlsberg Group в Україні».

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top