Енергоощадні лампи у Львові почнуть утилізувати за рік

На початку наступного року львів’яни зможуть позбутися накопичених за останні роки запасів люмінісцентних ламп – по місту курсуватимуть еко-буси, які прийматимуть відпрацьовані лампи.

Фото: nivea.feelgood.ua

Фото: feelgood.ua

Енергоощадні лампи перероблятимуть на спеціалізованому заводі, який відкриють у Львові наприкінці року, пише онлайн-видання Zaxid.net. Будівництво лінії переробки фінансує Євросоюз та мерія Львова.

За словами координатора проекту Оксани Війтик, для заводу вже придбали обладнання для подрібнення ламп та чекають на дистилятор, який вилучатиме з них ртуть. Обладнання окремо сортуватиме скло з ламп, алюмінієві патрони, ртуть та люмінофор – речовину, що світиться. Всі ці елементи можна використовувати для вторинної переробки.

Лінія буде абсолютно автоматизованої, а обслуговуватимуть її двоє людей. Підприємство розмістять за межами населених пунктів, але де саме, наразі не розголошують.

Будує завод ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» в межах проекту «Створення муніципальної системи поводження із відходами побутового електронного та електричного устаткування в місті Львові із використанням досвіду Любліну» у рамках транскордонної співпраці Україна-Польща-Білорусь.

На його будівництво передбачено 1,3 млн євро. 89% витрат фінансує Європейський інститут сусідства та партнерства Європейського Союзу, решту коштів виділить Львівська міськрада. Обладнання для майбутньої лінії переробки виготовляє шведська фірма MRT.

Після запуску заводу містом їздитимуть спеціальні еко-буси, куди можна буде здати використані лампи. Еко-буси переважно зупинятимуться біля великих супермаркетів.

Читайте також: Куди подіти зужиті батарейки у Львові

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top