Шпроти забули. В які консерви не докладають риби

Якщо кашу маслом не зіпсуєш, то шпроти олією – ще й як. У лабораторіях Центру експертиз «Тест» перевірили шпроти семи торгових марок – усі випробування пройшли лише дві.

Фото: bigpicture.ru

Фото: bigpicture.ru

В поле зору дослідників потрапили шпроти латвійського виробництва – Ризьке золото та Fish Line, продукція естонського виробника Масеко, три торгові марки, які виготовляють у Севастополі – Аквамарин, Море та IRF, і продукція харківського рибзаводу Екватор.

Ідеальними виявились лише шпроти з Латвії Ризьке золото. Вони ж і найдорожчі – 19,03 гривень за 100 г продукту. На другому місці у рейтингу з оцінкою «добре» – продукція севастопольського Інтерфлотпродукту – IRF.  «Бронзу» (з оцінкою «задовільно») взяли шпроти іншого виробника з Латвії Fish Line. Смак та колір шпротів не сподобались дегустаторам, за що їм і знизили оцінку.

Решта торгових марок отримала незадовільні оцінки. Причому дегустаторам консерви смакували, а бали знизили за жадібність – виробники шпрот просто не докладали риби до своїх консервів. За стандартом, у банці зі шпротами має бути щонайменше 70% риби, решта – олія. У консервах Аквамарин, Масеко та Море риби у банці від 67,7% до 69,2%, а харківський Екватор «зекономив» ще й трохи олії – вміст його банки зі шпротами важив 152,2 г замість обіцяних 160 г. Хоча продукція «жадібних» виробників все ж у півтора-два рази дешевша, ніж їхні прибалтійські аналоги.

Результати тестування шпротів, 2015

Торгова марка Виробник Ціна за 100 г Оцінка За що знижено оцінку
Ризьке золото SIA Lisic-93, Латвія 19,03 5
IRF ТОВ Інтерфлотпродукт, Севастополь 9,41 4
Fish Line ТОВ Ранда, Латвія 14,26 3 оцінку знижено за смакові якості
Аквамарин ТОВ Інтерфлотпродукт, Севастополь 9,65 2 у консерви не доклали риби
Масеко АТ Масеко, Естонія 15,21 2
Море ТОВ Інтерфлотпродукт, Севастополь 9,55 2
Екватор ТОВ Рибний завод Екватор, Харків 9,96 2 реальна вага нетто менша, ніж заявлена
Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top