Сто років тому львів’яни так само, як їхні нащадки нині, ходили на закупи та за розвагами до тогочасних «кінг кросів».. Одним з таких місць був базар Грьодлів у Львові, на місці якого тепер знаходиться сквер із пам’ятником Степанові Бандері.
У 1885 році брати Бернард, Герман та Альберт Грьодлі – підприємці з Будапешту – придбали у власність велику ділянку між закладом Св.Терези (нині – приміщення Львівської Політехніки) та площею Солярні (тепер – площа Кропивницького).
Наприкінці 19 ст. цей район міста активно розбудовували – прокладено трамвайні колії, від 1905 року зводиться костел св.Ельжбети, будуються чиншові кам’яниці довкола. А вже у 1910-му на ділянці, що належала Грьодлям, будівельне бюро Міхала Уляма починає будувати торговий пасаж за проектом молодого й талановитого 25-річного архітектора Романа Фелінського.
Крім 14 ізольованих боксів під крамниці – із торговими площами та складськими приміщеннями і окремими входами, у пасажі знайшлося місце під ресторан та кав’ярню. «Перлиною» комплексу вважався двоповерховий кінотеатр «Гражина» у центральному павільйоні, де одночасно можна було розмістити 213 глядачів.
Чим ще вражав львів’ян кінотеатр і як склалася доля пасажу, читайте у блозі «Фотографії старого Львова».
Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку