Господар базару. Хто володіє львівськими ринками

Колишні бандити та чинні судді – серед власників львівських базарів трапляються різні люди. Журналісти видання «Наші гроші» з’ясували, хто заробляє на торговцях городиною, свіжиною, китайським ширвжитком та польськими продуктами.

Галицький ринок

Фото: wikimapia.org

Фото: wikimapia.org

Найстарішим львівським ринком управляє орендне підприємство з однойменною назвою «Галицький ринок», засновниками якого є брати Юрій та Володимир Путаси. Юрій Путас також є депутатом міської ради від партії «Україна Соборна».

У майбутньому він може стати власником ще одного львівського ринку – «Торпедо», припускає видання. Припущення ґрунтується на тому, що у 2009-му він заснував ПП «Підприємці Торпедо», у якому має 50-відсоткову частку. Існує також ТОВ «Підприємці Торпедо», яке є однією зі сторін довготривалого, з 2006 року, конфлікту довкола цього ринку, розташованого на вул. Богдана Хмельницького. Четверо зі співвласників цього ТОВ ділять між собою решту 50% від приватного підприємства Юрія Путаса. Сам Путас публічно не бере участі у конфлікті щодо контролю над ринком, за який воюють ТОВ «Новий ринок «Торпедо» та ТОВ «Підприємці Торпедо».

Стрийський ринок

Фото: panoramio.com

Фото: panoramio.com

Ринком керує компанія з однойменною назвою, яка належить Борису Кухару, Олександру Веремеєнку та Роману Лободі.

ТОВ «Стрийський ринок» було засноване у 1999 році і стало правонаступником орендного підприємства «Стрийський ринок». Його співвласниками тоді були 33 особи – торговці з ринку. З кожним роком їхня кількість зменшувалась, аж доки у 2012-му багаторічний директор ринку Борис Кухар не став його одноосібним власником. Приблизно через рік до складу засновників увійшли Олександр Веремеєнко та Роман Лобода.

Перший відомий насамперед тим, що є бізнес-партнером одіозного екс-нардепа від ВО «Свобода» Ігоря Кривецького, та тим, що у 2012 році на його життя готували замах. Він разом з Кривецьким на сьогодні є співвласником ТОВ «Фієста-Фантастика», що управляє нічним клубом «Фешн Клаб».

Роман Лобода є заступником начальника управління Укртрансінспекції у Львівській області. У минулому – депутат міської ради кількох скликань. Також був співзасновником відомого у Львові перевізника «Міра і К». І очолював ЛОО «Всеукраїнська асоціація перевізників».  Роман Лобода має й досвід управління ринками, у 2002 році він був співвласником ТОВ «АЙПІЄ-Л», що володіє ринком «Південний».

Ринок  «Південний»

Найбільшим торговим комплексом у Львові управляє ТОВ «АЙПІЄ-Л». Головний власник підприємства – Петро Писарчук, йому належить 72,5% компанії. Ще 11% належить його доньці Олені Писарчук, а решту ділять між собою Ярослав та Христина Волівендери.

Привокзальний ринок

pryvokzalny-rynok

Фото: wikimedia.org

Ринком управляє ТОВ «Привокзальний ринок». Але якщо у 2012-му році його власниками було семеро осіб, то тепер серед засновників товариства – ТОВ «Концепт Авангард» (50%), Катерина Андріївна Каменівська (49,4%) та ТОВ «Привокзальний плюс» (0,6%).

Власниками ТОВ «Концепт Авангард» є Ігор Гарасим та Григорій Наконечний, Наконечному також належить і  ТОВ «Привокзальний плюс».  Тобто фактично ринок має трьох власників.

Катерина Кеменівська є донькою реального власника Андрія Каменівського, який представляв інтереси підприємства під час затяжного конфлікту на ринку між адміністрацією та працівниками ринку.

Ігор Гарасим та Григорій Наконечний є також власниками цілого ряду підприємств, серед яких наприклад, «Три корони девелопмент», яке займається здачею в оренду нерухомості.

Про власників ще десятка львівських ринків – Краківського, Винниківського, Добробуту, Галицького перехрестя тощо – читайте у повній версії матеріалу на сайті «Наших грошей».

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top