Міліція затримала шахраїв, що дурили продавців в інтернеті

Столична міліція затримала групу шахраїв, що видурювали гроші у довірливих продавців на сайтах безкоштовних оголошень в інтернеті.

bank-kartaГрупа зловмисників складалась з трьох мешканців Луганщини, що орендували квартиру на Київщині. Шахраї використовували доволі поширену в Україні схему: один з них знаходив через інтернет оголошення про продаж різних товарів – побутових речей, техніки, електроніки тощо. Його товариш телефонував продавцю і представлявся покупцем. У розмові він акцентував увагу на тому, що буде розраховуватись за товар як юридична особа. А враховуючи цей момент, нібито виникала проблема з перерахуванням коштів на банківську картку.

«Цей нюанс і був пасткою, в яку потрапило чимало жертв, – йдеться у повідомленні прес-служби МВС. – Мовляв, продавцю товару потрібно назвати для переказу коштів номер свого банківського рахунку та особисті дані власника банківської картки. Нічого не підозрюючи, торговець диктував аферисту необхідні реквізити. А вже через короткий проміжок часу ще один учасник злочинного угрупування телефонував жертві, називався співробітником одного з комерційних банків і переконував продавця здійснити певні дії зі своєю картою буцімто задля успішного виконання платіжної операції. Жертву змушували виконувати операції з банкоматом, фактично перераховуючи кошти на підконтрольні шахраям карткові рахунки».

У затриманих виявили та вилучили кредитні картки, мобільні телефони та SIM-карти і понад 27 тисяч гривень.

За попередніми даними міліції, використовуючи вилучені банківські картки, зазначені особи здійснили понад дві сотні шахрайських операцій, перераховуючи на них кошти потерпілих. Встановлено, що один з постраждалих внаслідок такої маніпуляції власноруч перерахував їм близько 10 тисяч гривень. Попередня сума нанесених збитків на сьогодні складає понад 300 тисяч гривень.

За даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст.190 КК України (шахрайство).

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top