Підсипані були. У кабачковій ікрі знайшли нітрати

Смачна, поживна і недорога кабачкова ікра – улюблена страва студентів та знахідка для господинь, яким бракує часу на заготівлю домашніх консервацій. «Закупи» дізнались, яку магазинну ікру можна їсти без остраху і не соромно поставити гостям на стіл.

Фото: zakupka.tv

Фото: zakupka.tv

Кабачкову ікру фахівці «Тесту» перевіряли двічі – у 2011-му та 2014-му. Востаннє тестували консервацію семи торгових марок, і лише дві з них заслужили оцінку «відмінно».

Експерти перевіряли ікру на вміст сухих речовин, масу нетто та нітрати, а також оцінювали її на смак. За держстандартами вміст сухих речовин у кабачковій ікрі має становити не менше 19%. Якщо він є нижчим, то це свідчить, що продукт недоварений та недостатньо концентрований. Цю перевірку пройшли усі сім зразків, що брали участь в тесті. Маса нетто кожного з продуктів теж була у межах норми. А от перевірку на вміст нітратів одна з торгових марок – «Господарочка» – майже провалила. За стандартами, вміст нітратів у кабачковій ікрі не має перевищувати 400 мг/кг. Кабачкова ікра від «Господарочки» містила рівно 400 мг нітратів на кілограм продукту. У тестуванні, що проходило у 2011 році, надто високий вміст нітратів виявили у кабачковій ікрі одразу чотирьох торгових марок – «Чумак», «Ніжин», «Саме той» та «Аромікс».

Дегустацію провалили одразу дві торгові марки. Ікра «Господарочка» мала надто різкий, не збалансований запах та надто виражений смак спецій. А ікра «Ситий двір» отримала незадовільну оцінку через надто виражені спеції та гіркий смак.

Найкращий вибір:

ikra01

Результати тестування кабачкової ікри

Торгова марка Виробник Оцінка, 2014 Оцінка, 2011
Ніжин Ніжинський консервний завод 5 4
Bonduelle Мошуровський консервний завод 5
Верес ТОВ ім. Шевченка (Софіївка) 4 4
Дари ланів Могилев-Подольський консервний завод 3 4
Маринадо Пирятин Агроконсерв 3
Господарочка Одеський консервний завод 2
Ситий двір ТОВ Меркурій 2
Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top