Черевики для солдатів: ціна не завжди має значення

Купувати одяг та взуття для солдатів, що відправляються воювати на схід України, часто доводиться їхнім родичам чи волонтерам. У Центрі експертиз «Тест» перевірили якість 11 пар взуття, яке їхні виробники рекламують як військове.

Фото: www.theguardian.com

Фото: www.theguardian.com

Черевики не для армії

Хоч виробники й стверджують, що шиють своє взуття для армії, повноцінно армійськими жоден зі зразків назвати не можна. Високі оцінки отримали лише дві пари: німецькі черевики Бундесвер оцінили на «відмінно», російські «Фарадей» – на «четвірку». Ще шість пар пошиті на «трієчку», а три пари взуття – черевики від ПП «Ольга Русь», «Скорпіон» від невідомого вінницького виробника та «Штурм Тактик» від фабрики «Зенкіс» – краще взагалі не купувати.

«Справжні армійські черевики повинні мати підошву, яку неможливо проколоти, захист низу та верху, бути стійкими до впливу мастил та бензину. Часто такі черевики мають металеві вставки на носках. Раніше такі ж вставки використовували у підошвах, але зараз їх замінили на кевларові. Для армійських черевиків використовують гідрофобну шкіру (таку, що не пропускає вологу)», – зазначають на сайті «Тесту».

Найбільш близькими за характеристиками до армійських виявились черевики «Бундесвер». Вони, зокрема, забезпечують захист ноги від ударів. Ще одна суттєва перевага цих черевиків – їхня всесезонність. Солдат може проходити цілий рік в тих самих черевиках, взимку знадобляться лише термошкарпетки.

У «Бундесверів» також найзручніші устілки. Вони сітчасті, що гарантує відмінну повітропроникність, та зроблені з полімеру, завдяки чому легко миються та швидко сохнуть. Полімерні устілки, хоч і не такі продумані, як бундесверівські, мають також російські черевики та черевики Mil-Tec Combat.

По калюжах не ходити

Якщо випробування на гнучкість та зносостійкість пройшли усі тестовані зразки, то із водовідпірністю справи гірші. Усі черевики пошиті з хромованої шкіри, що пропускає вологу, та майже в кожної пари кріплення підошви дозволяє принаймні частково захистити ногу від води. За винятком взуття від ПП «Ольга Русь» – у нього кріплення підошви бортове, тобто нитки прошиті через шкіру, через що черевики майже моментально промокають.

А от у черевиках «Скорпіон» та «Зенкіс» краще не ходити по снігу чи по глибоких калюжах. У «Скорпіонів», на відміну від решти моделей, немає цілісного шкіряного язичка, у черевиках фабрики «Зенкіс» інша проблема – в обох моделях стик язичка має непрошиті дірки в кутиках, через які теж може потрапляти вода чи сніг у черевик.

Ще один недолік черевиків виробництва ПП «Ольга Русь» – неякісні підошви. Глибина протекторів в основній частині підошви цих берців – 1,5 мм, тоді як хорошу стійкість забезпечують підошви з глибиною протектора 4-6 мм.

Що дорожче, то краще? Не завжди

Черевики, що отримали найвищу оцінку експертів, виявились також і найдорожчими – пара «Бундесверів» коштувала 1730 гривень. Для черевиків вітчизняного виробництва співвідношення ціна-якість не було таким очевидним. До прикладу, черевики «Скорпіон» чи «Штурм Тактик» коштували близько 500 гривень за пару, але купувати їх експерти «Тесту» наполегливо не рекомендують, тоді як черевики виробництва Першої взуттєвої фабрики «Київ» чи ромнівського ТОВ «Талан», більш придатні для використання, коштували на 200 гривень менше.

Результати тестування берців

Назва Виробник Ціна Оцінка Зауваження
Бундесвер імовірно Німеччина 1730,00 5  
Фарадей ЗАТ Компанія Фарадей, Росія 889,00 4  
Валдекс Фідель ТОВ Валдекс, Україна 600,00 3
Зенкіс Штурм фабрика Зенкіс, Україна 420,00 3 стик язичка має отвори, які пропускають воду
бракована підошва
Зенкіс Штурм (без підкладки) фабрика Зенкіс, Україна 420,00 3
Перша взуттєва фабрика Київ Перша взуттєва фабрика Київ 297,00 3
Mil-Tec Combat Mil-Tec Німеччина 945,00 3
Talan ТОВ Талан, Україна 326,00 3
Скорпіон виробник невідомий, Вінниця 449,00 2 не мають цільного шкіряного язичка – легко намочити ноги
Штурм Тактик фабрика Зенкіс, Україна 520,00 2 язичок зроблено не зі шкіри, черевики швидко намокнуть
Ольга Русь ПП Ольга Русь, Україна 330,00 1  
Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top