Як вберегтися від кібер-шахраїв: 8 порад від Aukro

За останні кілька місяців шахраї вкрали у користувачів Aukro майже мільйон гривень. «Закупи» дізнавались, як вберегти свої гроші від кібер-злодіїв.

Фото: www.retailsolutionsonline.com

Фото: www.retailsolutionsonline.com

За час існування інтернету зловмисники вигадали чимало способів видурювання грошей. Серед них – «зникнення» продавця після отримання ним грошей, телефонне шахрайство, підробка чеків про оплату, ламання облікових записів, фінансові піраміди та багато іншого. Керівник служби безпеки Aukro.ua Іван Дорошенко дав кілька порад, як захистити свої гроші від кібер-шахраїв.

1. Якщо ціна товару нижча за ринкову, варто попросити у продавця додаткові фото товару, а також вибрати безпечний спосіб оплати – «заморозка платежу» (така опція є на Aukro) або «післяплата».

2. Нікому не можна повідомляти пін-коди, термін дії карти, день народження тощо.

3. Не відповідайте на листи, написані ламаною російською або англійською мовами і проханням відправити товар до Нігерії.

4. Перевіряйте рахунок через SMSта онлайнбанкінг, щоб упевнитися, що покупець дійсно перерахував гроші за товар.

5. Варто остерігатися оголошень про додатковий заробіток, коли набирають співробітників для розміщення товарів в інтернетіУ разі якщо постачальник/роботодавець перестане виконувати свої зобов’язання, вся відповідальність перед покупцями може лягти на вас.

6. Не відкривайте підозрілі посилання і сайти, здійснювати вхід на Aukro тільки на захищеній сторінці (https://ssl.aukro.ua …).

7. Не використовуйте однаковий пароль для Aukro і електронної пошти.

8. Отримавши товар-підробку або товар, за який заплачено значно більше, ніж він коштує насправді, потрібно скласти акт, підписаний співробітником служби доставки.

Вичерпний перелік порад від Aukro шукайте на сайті торговельного майданчика.

За матеріалами AIN

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top