На колесах. У Львові з’явилась дитяча велокнигарня

З жовтня на вулицях Львова з’явиться дитяча книгарня на колесах «Чаргород». Засновники проекту обіцяють тішити дітей не лише гарними книжками, але й ляльковими виставами та майстер-класами.

Фото: chytomo.com

Фото: chytomo.com

Ідея створити мобільну книгарню виникла через брак грошей на оренду повноцінного приміщення для книжкової крамниці, розповідає в інтерв’ю «Читомо» засновниця проекту Мирослава Мадей. Вперше книгарню презентували на Форумі видавців, що відбувся у вересні у Львові.

chargorod01

chargorod02

chargorod03

chargorod04

chargorod05

Фото: «Чаргород» у ВКонтакті

«Чаргород» – це не лише книгарня, а й майстерня дитячих книг. Мирослава Мадей із командою шиють для малюків книжки із тканини та фетру та персонажів для пальчикових театрів.

– Зміст книжки-іграшки залежить від фантазії майстрині, яка її робить, але ми дбаємо, щоб складність завдань відповідала віку майбутнього читача, щоб були завдання на розвиток дрібної моторики, логіки. Використовуємо дуже різні матеріали, щоб впливати і на тактильні відчуття дитини. А з пальчиковим театром дитина разом з батьками може творити нові й нові історії, на мою думку, це просто знахідка для батьків, – каже Мирослава.

У велокнигарні продаватимуть як власні книжки, так і літературу інших видавництв. Але не менш важливим напрямком є проведення спільних читань, лялькових вистав, майстер-класів, пов’язаних із створенням книжки та її історією. Засновники проекту орієнтуються на дітей до 10 років.

– Посилом до створення «Чаргороду» стала повна відсутність у власників львівських книгарень прагнення зробити похід дитини з батьками за книжкою  цікавим, веселим, пізнавальним, магічним врешті-решт. Книжка є своєрідним путівником у різні неймовірні світи, а для маленьких читачів створили лише один світ з купою книжок на стелажах, де не розібратись без консультанта і батьків, – пояснює Мирослава Мелей. – Ми хочемо, щоб діти отримали оту можливість потрапити в інший світ, дізнатися щось нове і цікаве, щоб діти полюбили читання ще більше, бо я знаю, що діти насправді люблять читати.

Яким маршрутом їздитиме львівська велокнигарня і де матиме зупинки, наразі невідомо. Її засновники обіцяють повідомляти про пересування мобільної крамниці та про розклад майстер-класів та вистав через свою групу в Фейсбуці.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top