Львів’янин змусив Samsung заговорити українською

В Україні у продажу з’явились пральні машини Samsung із україномовним інтерфейсом. Заради цього львів’янин Святослав Літинський майже два роки судився із компанією.

Фото: www.rankitz.hu

Фото: www.rankitz.hu

У жовтні 2012-го Святослав через інтернет-магазин придбав пральну машину Samsung. Коли техніка прибула до Львова, виявилось, що усі написи на панелі керування пралки зроблено російською, а пральних машин із українським інтерфейсом компанія не випускає. Тож львів’янин подав до суду на ТОВ «Samsung Electronics Україна», звинувативши компанію у порушенні законів про засади державної мовної політики та про захист прав споживачів.

Закон про засади мовної політики: «Маркування товарів, інструкції про їх застосування тощо виконуються державною мовою і регіональною мовою або мовою меншини. За рішенням виробників товарів поруч із текстом, викладеним державною мовою, може розміщуватися його переклад іншими мовами».

Завдану діями компанії Samsung моральну шкоду Святослав Літинський оцінив у 100 гривень, та грошей він не отримав. Судові засідання тривали з лютого 2013-го до червня 2014-го – за цей час судді Франківського суду, що розглядали справу, двічі відмовили львів’янину у задоволенні його позову. В першому випадку – «за безпідставністю вимог», у другому ж суд вирішив, що позиватись до компанії може хіба об’єднання споживачів, а моральної шкоди написи російською на панелі керування пральної машини Святославові не завдали.

Але попри все львів’янин залишився задоволеним – на останньому засіданні правник компанії повідомила, що з 1 липня компанія ввозитиме в Україну пральні машини з українським маркуванням. Вчора Святослав Літинський розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці фото однієї з цих пралок. «Два роки мого життя (купа судових засідань) – і є результат. Пралки Samsung Ukraine з українською панеллю вже у продажу», – написав він.

Фото: facebook-сторінка Святослава Літинського

Фото: facebook-сторінка Святослава Літинського

Samsung – не єдина компанія, з якою судиться Святослав Літинський. Він вже змусив через суд «Приватбанк» надавати виписки українською мовою, «Антошку» – друкувати українською чеки. Тепер львів’янин хоче домогтися того самого від мережі їдалень «Пузата хата».

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top