Львів’янин змусив Samsung заговорити українською

В Україні у продажу з’явились пральні машини Samsung із україномовним інтерфейсом. Заради цього львів’янин Святослав Літинський майже два роки судився із компанією.

Фото: www.rankitz.hu

Фото: www.rankitz.hu

У жовтні 2012-го Святослав через інтернет-магазин придбав пральну машину Samsung. Коли техніка прибула до Львова, виявилось, що усі написи на панелі керування пралки зроблено російською, а пральних машин із українським інтерфейсом компанія не випускає. Тож львів’янин подав до суду на ТОВ «Samsung Electronics Україна», звинувативши компанію у порушенні законів про засади державної мовної політики та про захист прав споживачів.

Закон про засади мовної політики: «Маркування товарів, інструкції про їх застосування тощо виконуються державною мовою і регіональною мовою або мовою меншини. За рішенням виробників товарів поруч із текстом, викладеним державною мовою, може розміщуватися його переклад іншими мовами».

Завдану діями компанії Samsung моральну шкоду Святослав Літинський оцінив у 100 гривень, та грошей він не отримав. Судові засідання тривали з лютого 2013-го до червня 2014-го – за цей час судді Франківського суду, що розглядали справу, двічі відмовили львів’янину у задоволенні його позову. В першому випадку – «за безпідставністю вимог», у другому ж суд вирішив, що позиватись до компанії може хіба об’єднання споживачів, а моральної шкоди написи російською на панелі керування пральної машини Святославові не завдали.

Але попри все львів’янин залишився задоволеним – на останньому засіданні правник компанії повідомила, що з 1 липня компанія ввозитиме в Україну пральні машини з українським маркуванням. Вчора Святослав Літинський розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці фото однієї з цих пралок. «Два роки мого життя (купа судових засідань) – і є результат. Пралки Samsung Ukraine з українською панеллю вже у продажу», – написав він.

Фото: facebook-сторінка Святослава Літинського

Фото: facebook-сторінка Святослава Літинського

Samsung – не єдина компанія, з якою судиться Святослав Літинський. Він вже змусив через суд «Приватбанк» надавати виписки українською мовою, «Антошку» – друкувати українською чеки. Тепер львів’янин хоче домогтися того самого від мережі їдалень «Пузата хата».

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

Answear UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt

Новини інших ЗМІ

Loading...
Top