Google продаватиме електронні книжки в Україні

Власники мобільних пристроїв на Android зможуть читати книги в цифровому форматі – Google готує до запуску в Україні сервіс Google Books.

Фото: amazonaws.com

Фото: amazonaws.com

Сервіс мав почати роботу наприкінці серпня – на початку вересня, але з технічних причин старт довелося відкласти, пише «Капітал» з посиланням на представників кількох українських видавництв. Зараз при спробі зайти на українську версію Google Books в Google Play з’являється повідомлення: «На жаль, книги в Google Play ще не доступні у вашій країні. Ми прагнемо якомога швидше зробити ваш улюблений контент доступним в більшій кількості країн. Перевірте пізніше». У самій компанії про терміни запуску сервісу не говорять. Кажуть, що коментувати плани у Google не прийнято.

Видання зауважує, що продаж цифрових книг в Україні – не найпривабливіший напрям бізнесу, адже більшість користувачів воліють не купувати книги, а скачувати їх безкоштовно. Та все ж позитивні тенденції є: за даними агентства GfK Ukraine, в 2014 році книги в інтернеті купили 3% українців, хоча в 2013-му таких був лише 1%. Торік 21% книг, прочитаних респондентами, складали книги в електронному форматі, а в цьому 24%. Частка придбаних цифрових книг за рік зросла з 3% до 6%.

Майданчиків, де українці можуть придбати цифрові книжки, теж небагато. Одним з найбільших є онлайн-магазин Bookland. Спільно з виробником електронних рідерів PocketBook він також продає цифрові книги через сервіс Obreey. Близько 1000 книг у цифровому форматі можна знайти на сайті «Клубу Сімейного Дозвілля», який продає їх з 2011 року. За останній рік видавництво також налагодило співпрацю з найбільшими міжнародними майданчиками з продажу електронного контенту – Amazon, B&N, iSore, Google, російською компанією «ЛітРес», та передплатним сервісом «Магазин розумного контенту» «Київстару».

До «Магазину розумного контенту» вже підключено 45 видавництв. Крім «Клубу Сімейного Дозвілля», найбільшими партнерами за кілокістю викладених видань є «Фоліо» і «Мультимедійне видавництво Стрельбицького». У фонді цифрової бібліотеки – понад 2,5 тисяч книг. Понад 20% книжкового фонду надається в безкоштовному доступі. Впродовж тижня після реєстрації в бібліотеці користувач може читати будь-які книги, без плати за доступ. Вартість платного доступу становить 2,8 гривень на тиждень. У серпні цим сервісом скористалися близько 80 тисяч абонентів «Київстар». При цьому 60% користувачів читають книги безкоштовно. Порівняно з минулим роком користування сервісом виросло в чотири рази.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

 

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top