Смаженим запахло. Хто готує найкращу каву

Хто краще вміє молоти та обсмажувати каву – італійці чи росіяни? Фахівці Центру експертиз «Тест» продегустували 7 марок кави, аби вибрати найкращу.
Фото: www.scmp.com

Фото: www.scmp.com

Тестували лише каву закордонного виробництва: Tchibo Exclusive, Jacobs Monarch Класичний, Lavazza Qualita Rossa, Ambassador Blue label, Ionia, Paulig Presidentti original та «Жокей класичний». Усі зразки перевірили в лабораторії на вміст кофеїну та продегустували. Тест на вміст кофеїну усі марки витримали з честю. За стандартами, кофеїну в каві має бути не менше 0,7%. Найнижчий вміст кофеїну – у Paulig (1,2%), найвищий – у Ionia (1,9%).

А от найвищу оцінку від дегустаторів отримали лише два з тестованих зразків – Jacobs Monarch та Lavazza. Ще три зразки отримали оцінку «добре» (Ionia, Paulig Presidentti original Tchibo Exclusive), а от Жокей та Ambassador виявились трієчниками. Аромат у них, за оцінками дегустаторів, слабкий та нестійкий, така ж нестійка пінка, кава Жокей на смак проста “дешева” з металевим післясмаком, а Ambassador має присмак старих кавових зерен та неприємний післясмак.

Ціна кави, як виявилось, ніяк не пов’язана із її якістю. Приміром, найнижчу оцінку від дегустаторів отримали як найдорожчий, так і найдешевший зразки у тесті: «Жокей» коштував 11,48 гривень за 100 г, Ambassador – 18,78 гривень за 100 г. Lavazza, що отримала найвищий бал, коштує майже на 4 гривні більше (за 100 г), ніж Jacobs Monarch, що отримав таку ж оцінку.

«Закупи» рекомендують:

kava-the-best

Результати тестування меленої кави

Назва продукту
Виробник
Оцінка
Jacobs Monarch Класичний Монделіс Болгарія Продакш ІООД, Болгарія 5
Lavazza Qualita Rossa Луїджи Лавацца С.П.А., Италия 5
Ionia Торефаціоне Іонія С.П.А., Италия 4
Paulig Presidentti original ТОВ «Паулиг Рус», Росія 4
Tchibo Exclusive Thibo Manufacturing GmbH&Co, Німеччина 4
Жокей Класичний ТОВ «НЕП» під контролем ТОВ «Орими Трэйд», Росія 3
Ambassador Blue label “Strauss Café Sp.z.o.o.”/ Польша 3

Детальніше про тестування меленої кави читайте тут.

За матеріалами Центру експертиз «Тест»
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top