У «Вконтакті» з’явилась спільнота магазинних злодюжок

Російські шопліфтери – люди, що крадуть товари з магазинів заради розваги – створили спільноту у соцмережі «Вконтакті», де розповідають про свої досягнення і діляться досвідом із «колегами».
Фото: blogs.ottawacitizen.com

Фото: blogs.ottawacitizen.com

Спільнота недвозначно називається «СПИЗДNЛИ», налічує понад 8 тисяч учасників, на рахунку яких крадіжки на суму понад 3 млн рублів (менше 1 млн грн в перерахунку на українську валюту).

Крадуть учасники спільноти все, що потрапляє під руку: шоколадки та «кіндери», косметику та прикраси, одяг та взуття, інтелектуали – книги. Бувають і небанальні крадіжки: одна з учасниць похвалилась у спільноті вкраденим у секс-шопі вібратором.

shopliftirs-8

shopliftirs-1

shopliftirs-2

shopliftirs-4

shopliftirs-10

shopliftirs-9

Крім презентації своїх «надбань», учасники діляться порадами про те, як найкраще непомітно винести товар та як поводитись в екстреній ситуації. Приміром, нині в спільноті опублікували поради від хлопця, що раніше працював охоронцем в мережі супермаркетів. Він рекомендує ходити по магазинах з грошима, аби в разі невдачі оплатити товар, який не вдалося винести непомітно, і в такий спосіб уникнути спілкування з міліцією. «Найгірший варіант вкрасти щось в супермаркеті – це запихати його куди-небудь в одяг, коли «спалитеся», варіант «забув заплатити» вас не врятує», – дає він настанови ліфтерам-початківцям.

Шопліфтинг – популярне заняття в розвинутому світі. У США навіть існує спеціалізована громадська організація – National Association for Shoplifting Prevention (NASP). За її даними, щороку шопліфтери крадуть в магазинах товарів на понад $13 мільярдів (або понад $35 млн щодня). У США налічується 27 мільйонів шопліфтерів (або кожен одинадцятий мешканець країни). Більш ніж 10 мільйонів шопліфтерів упіймали за останні 5 років. Три з чотирьох шопліфтерів – це дорослі, решта – діти. 55% дорослих шопліфтерів почали займатися дрібними крадіжками для розваги, коли ще були підлітками.

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top