Поет на продаж. Що купити до ювілею Шевченка

У неділю Україна святкує двохсотліття від народження Тараса Шевченка. «Закупи» дізнавались, що можна купити собі на згадку про поета, не встаючи з дивана.

Фото: iksu.pl.ua

Фото: iksu.pl.ua

Ревізуючи крамниці, ми шукали щось незвичне, але практичне, щось, що можна не просто повісити на стіну, як картину чи гобелен, а користуватись ним щодня. Та, схоже, продавці сувенірів до ювілею Кобзаря особливо не готувались, зважаючи на їхній куций асортимент. Найбільший вибір тематичних товарів пропонує онлайн-крамниця з промовистою назвою «Український сувенір». Тут можна придбати дерев’яні тарілки з портретом поета – різьблені чи з петриківським розписом – по 350-1600 гривень, мальовані чи вишивані портрети, які коштуватимуть до 2500 гривень або ж значок із профілем Кобзаря за 22 гривні. За стилем всі вони нагадують твори декоративно-ужиткового мистецтва часів ще далекого СРСР.

Невдачею закінчилась і спроба «Закупів» знайти приурочене до ювілею видання Шевченкового «Кобзаря». У крамницях можна знайти кілька варіантів збірки, виданих в різні роки, але естети, які розраховували поповнити колекцію виданням вишуканим, яке б пасувало до такої дати, залишаться розчарованими – крім кількох дорогих «Кобзарів» ручної роботи зі шкіри та дерева, які гармонійно вписалися б в інтер’єри помешкань колишніх президента та генпрокурора, видавці нічого не пропонують.

Тож ретельно перебравши усі пропозиції, «Закупи» відібрали кілька речей, які нагадуватимуть не стільки про круглу дату, скільки про самого поета:

Футболка

Найпоширеніший сувенір «від Тараса» в мережі. Класичний Шевченко, модерновий Шевченко, Шевченко в образі Че Гевари, Шевченко молодий і не дуже. Ціни – від 75 до 199 гривень за штуку.

futbolka-taras

Футболка «Брутальний Шева»,  Joyfactory, 175 гривень.

Замість футболки можна придбати плакат з таким самим принтом, але він обійдеться дорожче – у 300 гривень.

futbolka-taras01

Ще одна футболка, вже з класичним зображенням і слоганом. Just Lviv It, 80 гривень.

shevchenko

Інший класичний варіант – для тих, хто віддає перевагу молодому Шевченкові і слоганам, що надихають, а не застерігають. ФолкМода, 75 гривень.

futbolka-sheva02

Шевченко революційний, найдорожчий. Futbolka.org, 199 гривень.

sheva-yermolenko

Авторська серія «Шева» від Андрія Єрмолаєнка. Коштує 165 гривень. Замовити можна на facebook-сторінці автора – Andriy Ermolenko Art.

Горнятко

Хоч горнятка – не менш популярні сувеніри, ніж футболки, але чай із Кобзарем на брудершафт, схоже, попитом не користується. Ми знайшли лише одне – з поетичної серії OnlyArt. З одного боку горнятка – портрет поета, з іншого – кілька рядків, які можна завчити на пам’ять за ранковим чаєм чи вечірнім какао.

gornya-sheva

Бюст

Невелика скульптура Кобзаря на робочому столі, придбаному в ІКЕА, виглядає доволі незвично. До того ж, на відміну від портрета чи тарілки на стіні, бюстик можна використати замість прес-пап’є.

Бронзовий бюст Шевченка від 2gArt, кабінетний варіант (висота – 14 см), відлитий спеціально до 200-річчя Кобзаря, обійдеться у 3690 гривень.

У кого є зайвих 500 доларів, може купити собі срібного Шевченка, якщо грошей обмаль – на онлайн-барахолках можна знайти чимало гіпсових бюстів ціною від 100 до 400 гривень.

sheva-bust

Якщо ж раптом у вас в гаманці знайшлося трохи зайвих грошей, їх можна вкласти в пам’ятні монети Нацбанку. До ювілею Шевченка НБУ вже завтра вводить в обіг дві монети – срібну номіналом 50 гривень та нейзильберову п’ятигривневу.

Срібна вийде тиражем 1 000 штук, нейзильберових накарбують 30 тисяч штук. Перша коштуватиме близько 7000 гривень, друга – 25 гривень.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top