Чиї будете? Бренди-хамелеони на кухні

У німецьке та швейцарське походження банячків та ронделиків, якими заставлені полиці українських крамниць, нині мало хто вірить. «Закупи» спробували дізнатись, хто саме стоїть за брендами з «давньою історією» і з’ясували багато цікавого.

Фото: www.theartofsteeling.com

Фото: www.theartofsteeling.com

Появу на ринку країн пострадянського простору численних «імпортних» брендів посуду, про які західні господині й не чули ніколи, пояснити нескладно – покупці тут з більшою охотою куплять німецький рондель чи французький кавник, аніж китайський чи вітчизняний. Але що доступнішим ставав інтернет, то частіше у щасливих власників імпортного посуду з’являлась підозра, що походження їхнього начиння не таке вже й благородне. Причому підозрювати в обмані почали навіть ті марки, які насправді нікого не дурили.

BergHoff

BergHoff_logo01

Бренд можна знайти у списку російських торгових марок-хамелеонів, що гуляє інтернетом, але потрапив він туди, схоже, безпідставно. ТМ BergHoff належить компанії BergHoff Worldwide, штаб-квартира якої, як зазначено на її ж сайті, знаходиться у бельгійському містечку Гойсден-Зольдер (Heusden-Zolder). Її засновником та президентом є Раф Вантхоор (Raf Vanthoor). В одному з прес-релізів, присвяченому 15-річчю компанії, зазначено, що BergHoff створили у 1994 році і спочатку вона працювала на ринку приватних торгових марок (це коли виробник виготовляє продукцію під ТМ роздрібних мереж). За кілька років компанія почала випускати посуд та кухонне начиння вже під власною торговою маркою, що робить й досі.

raf-vanthoorЗгадки про Рафа Вантхоора, як шефа BergHoff, «Закупам» вдалося знайти переважно на локальних бельгійських сайтах. Зокрема, журнал Limburg Manager (Лімбург – це місцевість, де знаходиться містечко Хойсден-Зольдер) у 2008 році публікує з ним інтерв’ю, в якому Раф розповідає, зокрема, про походження назви компанії. З його слів, компанія спочатку орієнтувалась на німецький ринок, а оскільки німці люблять все німецьке, то й назву обрала відповідну. Спочатку Раф працював у компанії батька, який торгував кухонним начинням, але згодом створив свою власну фірму.

На іншому місцевому сайті –  VKW Limburg – можна знайти фоторепортаж з презентації компанії Вантхоора.

Крім того, що Раф Вантхоор є власником BergHoff, він ще й бере участь у автоперегонах. Про цю частину його життя в інтернеті можна знайти значно більше інформації, ніж про його досягнення в бізнесі.

 

Gipfel

gipfel-logo

Розповідь про власну торгову марку на сайті gipfel.net починається здалеку: “Історія ремісничих гільдій у Німеччині почалася в середні віки. Підмайстри та ремісники завойовували собі добрі імена, ставали великими промисловцями та відкривали фамільні виробництва. Спеціалісти найвищого класу понад десять століть працюють і на Брандербургській землі, в центрі якої розміщений сучасний Берлін”. Саме тут, як стверджує автор легенди, і виникла інтернаціональна компанія Gipfel, яку “створили німецькі, чеські та англійські промисловці”.

Правда виявилась більш прозаїчною. Права на торгову марку Gipfel, а також на сайт gipfel.net належать російському ТОВ “Правообладатель Гипфел”.

У Німеччині ж справді існує компанія Gipfel Gmbh. Її зареєстрував у 2003-му такий собі Uoril Agababaev, хоча на сайті Gipfel зазначено, що вона виготовляє посуд з 1997 року.

Röndell

logo_rondell1

Ще один «німецький виробник» з російською пропискою. За легендою, в далекому 1988-му якийсь Густав Шмідт (Gustav Schmidt), німецький ресторатор, збудував завод з виробництва баняків та ронделів. Посуд цей здобув шалену популярність серед професійних кухарів, а у 2004-му торгову марку придбала російська компанія Golden Electronics, яка перенесла основні виробничі потужності до Азії.

Незважаючи на буцімто довгу і успішну історію марки, придбати посуд Röndell деінде, ніж в країнах СНД, неможливо. Не тому, що швидко розбирають, а тому, що його там просто не продають. Торгова марка Röndell зареєстрована на російське ТОВ «Бизнес Альянс». Ця ж компанія є правовласником ТМ Vitek. А якщо уважно подивитись на упаковку цього посуду, то дізнаємось, що зроблено його в Китаї на замовлення кіпрської компанії Röndell Gmbh.

rondell

Vinzer

vinzer-logo

На упакуванні посуду Vinzer чесно зазначено, що вироблено його у Китаї. У 2010-му компанію Vinzer Corporation AG, яка є власником торгової марки Vinzer, звинуватили у недобросовісній конкуренції. Федеральна антимонопольна служба Росії провела розслідування, в якому виявила, що Vinzer Corporation AG вводила в оману своїх покупців, які були переконані, що купують посуд швейцарського виробництва, тоді як уся продукція вироблялась на китайських фабриках.

Vinzer Corporation AG зареєстрована за адресою: 6300, Switzerland, Zug, Alpenstrasse 15. За цією ж адресою зареєстровано ще кілька десятків компаній, а офіс швейцарської корпорації виглядає ось так:

vinzer-karta

Тим часом «Закупи» виявили цікаву річ – сервери, на яких знаходяться офіційні сайти торгової марки (vinzer.com, vinzer.ua, vinzer.ru та vinzer.lt), розміщені в Україні. Причому перші два сайти зареєстровано теж на українську компанію – ТОВ «Айбі Груп» з Києва, основним видом діяльності якої є дослідження ринків та суспільної думки.

Bergner

BERGNER_NEW LOGO

На відміну від Röndell, купити сковорідку Bergner, скажімо, у Німеччині можна без проблем – посудом цієї торгової марки активно торгують на місцевому Amazon’і. На сайті представника компанії в Україні Bergner називають провідною європейською компанією, яка походить з Австрії, хоча головний її офіс і розміщено у Гонконзі (Китай). На головному сайті компанії Bergner Group є контакти офісів у Австрії та Німеччині, а також Росії, Україні, Китаї та Індії. Там же ж зазначено, що групу створено у 1999-му, а керує нею Янек Давіташвілі (Janek Davitashvili).

Саму ж торгову марку Bergner зареєстровано на офшорну компанію Royalton Overseas Limited (Британські Віргінські острови), а представляє інтереси власника марки той же Янек Давіташвілі. Назва офшору співзвучна із назвою російської “Роялтон Групп“, яка вже 17 років торгує посудом, зокрема під торговими марками Bergner та KaiserHoff.

Royalton Overseas Limited відзначилась і в Україні. Компанія зареєструвала тут торгову марку Tiffany, під якою продає в Україні дорогу постільну білизну. Німецький підрозділ американської компанії Tiffany & Co (Нью Йорк) подав позов до Державної служби інтелектуальної власності в Україні з вимогою анулювати видане Royalton Overseas Limited свідоцтво на бренд Tiffany. Чим завершиться справа, наразі невідомо.

Krauff

krauff-logo

Історія компанії бере свій початок в далекому 1909 році, коли Йорген Крауфф заснував у невеликому містечку під Франкфуртом майстерню з виробництва посуду, переконує нас сайт Krauff. Майстер здобув собі світову славу та визнання, а його майстерня, стверджують автори легенди, існує й досі – в німецькому містечку Гюнтершаль (Gyuntershal) під Франкфуртом. Але тих, хто захоче побачити майстерню на власні очі, чекає велике розчарування – містечка Гюнтершаль у Німеччині не існує, єдине місце, де можна віднайти згадку про нього – це сайт Krauff.

Тим часом сама ТМ Krauff зареєстрована на торгівельно-виробничу корпорацію «Алеф» з Дніпропетровська.

Vitesse

vitesse_logo

Ця торгова марка свого часу теж потрапила в поле зору російської ФАС. Компанію Vitesse France S.A.R.L. звинуватили в обмані споживачів, оскільки на упакуванні посуду Vitesse не було вказано, що його зроблено у Китаї.

Компанія Vitesse France S.A.R.L. зареєстрована за адресою 91 Rue de Faubourg Saint Honore, Paris. Виглядає її офіс ось так:

vitesse paris

Торгова марка Vitesse зареєстрована на гонконгську компанію Franklin Industries Limited, інтереси якої представляє Сергій Зуйков з Москви. Цей самий Сергій Зуйков, директор юридичної компанії «Зуйков і партнери», представляє інтереси Vitesse у Росії. Згадки про гонконгського власника ТМ вдалося знайти на сайті Alibaba.com, де він фігурує як виробник посуду та кухонного начиння.

 Fissman

fissman-logo

Власники торгової марки Fissman, яка з’явилась на ринку порівняно недавно, врахували помилки попередників і вирішили не прив’язувати свій бренд до конкретної країни.

«Наше знайомство хотілося б почати з історії компанії, яка була зареєстрована на початку 21 століття групою досвідчених ініціативних професіоналів на чолі з відомим данським дизайнером Hans Rummer», – зазначено на сайті Fissman. Відомий данський дизайнер виявився зовсім невідомим для Google – пошукова система вперто відмовлялась знаходити згадки про нього деінде, крім самого сайту Fissman.

Тим часом власником ТМ Fissman є російське ТОВ «Фиссман Биоэколистик», зареєстроване у Москві у 2011 році.

Читайте також: Чиї будете? Географія брендів у львівських крамницях

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top