Девальвація в дії: ціни на техніку пішли вгору

Продавці техніки першими відреагували на девальвацію гривні – ціни в інтернет-магазинах виросли приблизно на 10%, великі мережі можуть переглянути їх вже незабаром.
Фото: ros-spravka.ru

Фото: ros-spravka.ru

«В Комфі до 18 лютого ціни по курсу 8,07», – таке повідомлення отримали нині численні абоненти «Київстару». За яким курсом рахуватимуть ціни після 18 лютого, автори повідомлення не вказали. Наприкінці минулого тижня в коментарі виданню «ЛігаБізнесІнформ» гендиректор компанії Геннадій Вербиленко запевняв, що коливання курсу не вплинуть на ціни в мережі. «Ми вважаємо нестабільність курсу тимчасовою. В короткотерміновій перспективі ця ситуація на ринок не вплине. Продукцію ми закуповуємо в гривні, і коливання курсу не впливають на наш поточний асортимент», – зазначив він і додав: «В найближчі півтора-два місяці у великих гравців ціни рости не будуть – у розпалі сезон активних післяноворічних розпродажів та свят (14, 23 лютого, 8 березня).

Ігнорувати девальвацію гривні продавці побутової техніки та електроніки не можуть – до 90% товарів цієї категорії, каже аналітик GfK Ukraine Андрій Осадчий,  імпортується. Найоперативніше відреагували на зниження курсу національної валюти інтернет-магазини – в них техніку вже продають, виходячи з курсу 8,95-9,5 гривень при розрахунку готівкою і 9,7 – при безготівковому. А «Розетка» навіть прибрала із сайту ціну товару в доларах, вочевидь, аби не травмувати покупців постійним нагадуванням про падіння курсу гривні.

Підвищення цін на техніку підтвердили й опитані виданням «Капітал» представники онлайн-бізнесу. Приміром, менеджер інтернет-магазину «Сокіл» повідомив виданню, що ціни підкоригували ще 5 лютого відповідно до нового курсу долара. Раніше вони розраховувалися за курсом 8,5 гривень за долар, а наприкінці минулого тижня – по 9,4. А в інтернет-магазині Fotomag не виключають і подальшого зростання цін.

Нові закупівлі здійснюватимуть за вищими цінами, але на ринку це позначиться нескоро, запевняє видання продакт-менеджер з ноутбуків ASUS в Україні Ігор Тарабров. Водночас, нагадує він, у світі спостерігається тенденція до зниження вартості як ноутбуків, так і планшетів. «Це дозволить частково компенсувати підвищення цін, пов’язане зі зміною курсу», – підкреслив він.

Українська компанія «Навігатор», яка випускає планшети і комп’ютерну техніку з комплектуючих, закуплених у Китаї , також запевнила, що ціни поки що піднімати не буде. А представник Samsung Electronics Україна запевнив «ЛігаБізнесІнформ», що ціна їхньої продукції виросте не більше ніж на 2-4%.

На думку Тараброва, великі національні мережі найближчим часом не стануть підвищувати ціни, принаймні на промо-позиції. Керівник мережі магазинів «Алло» Валерій Золотухін каже, що компанія спробує зберегти нинішні ціни, особливо акційні і вже розрекламовані, і зробить це за рахунок маржі. «Але довго ми так не протримаємося . Якщо ситуація не налагодиться, доведеться переглянути ціни» , – нарікає він.

Тож покупцям, для яких важливо купити техніку якнайдешевше, варто звернути увагу на пропозиції супермаркетів електроніки, а не інтернет-магазинів. Особливо, якщо вподобана річ не належить до останніх новинок.

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top