Ковбаска в опалі. Як львів’яни бізнес «регіоналів» бойкотують

Минуло майже півтора місяці, відколи українців закликали до економічного бойкоту Партії регіонів. «Закупи» дізнавались, як розвивається протестний рух.
Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Третій тиждень поспіль активні учасники бойкоту «регіоналів» проводять суботній ранок не у теплих ліжках, а на вулицях міста – з плакатами та листівками в руках. Минулої суботи акція була особливо масштабною – кілька десятків активістів біля магазинів «Родинної ковбаски», «Епіцентру», ШОКу та «Нової лінії» закликали покупців та перехожих не фінансувати бізнес Партії регіонів. І аби ті краще орієнтувались у «партійній» приналежності різних торгових марок та мереж, роздавали листівки з їхнім переліком.

Під приціл активістів потрапляють компанії, чиї власники є членами Партії регіонів або ж належать до близького оточення чинного президента Віктора Януковича. Список бойкотованих бізнесів постійно поповнюється новими назвами, хоча трапляються й випадки «реабілітації». Так, зі списку виключили компанії народного депутата Ігоря Єремєєва, котрий потрапив туди через те, що свого часу не голосував за відставку уряду Азарова, а вибув – через запевнення у підтримці Майдану, та пиво “Микулинецьке”, виробник якого одразу після оголошення бойкоту покинув лави Партії регіонів.


Власники смартфонів тим часом можуть ще з більшим комфортом практикувати бойкот, завантаживши у Google Play спеціальний додаток із повним переліком бойкотованих компаній, який регулярно оновлюється.


Самі активісти запевняють, що не прагнуть розорити бізнесменів, а лише вимагають їхнього виходу з лав провладної партії. «Не є нашою метою вчинити якісь тектонічні зрушення на ринку Львова чи України. Завтра пан Баран (співвласник компанії “Барком” та голова львівського міського осередку Партії регіонів — ред.) вийде з ПР і відправить три «газельки» шпондеру на Майдан, і я куплю в нього кавалок сальцесона», – каже координатор кампанії “Економічний бойкот Партії регіонів” Олег Радик.

Львівські бізнесмени-«регіонали» заяви на вихід з партії писати не поспішають, хоча байдужими до бойкоту не залишились. Представники «Родинної ковбаски» намагалися у суботу спокусити активістів бойкоту кавою та канапками, а Олег Баляш, якому належить, зокрема, мережа магазинів техніки ШОК, погрожував перевести головний офіс до Києва і платити податки там, а не в місті, де його насмілились оголосити бойкот.

Фото: Facebook/Економічний бойкот регіоналів. Львів

Фото: Facebook/Економічний бойкот регіоналів. Львів

Представники «Родинної ковбаски» принесли активістам, що пікетували один з магазинів мережі, каву та канапки з вареною ковбасою. Спроба виявилась марною

Фото: Facebook/Економічний бойкот регіоналів. Львів

Фото: Facebook/Економічний бойкот регіоналів. Львів

Суботній пікет біля магазину ШОК

Фото: Facebook/Економічний бойкот регіоналів. Львів

Фото: Facebook/Економічний бойкот регіоналів. Львів

Пікет під «Новою лінією»

Фото: Facebook/Економічний бойкот регіоналів. Львів

Фото: Facebook/Економічний бойкот регіоналів. Львів

Активісти тим часом визнають, що говорити про наслідки бойкоту для компаній регіоналів наразі рано, тож зупинятись вони не планують. «Ми застосуємо розмаїті методи впливу, тривають переговори з моральними авторитетами Львівщини. Є надія, що вагомі люди скажуть своє вагоме слово», – розповідає Олег Радик.

Організатори бойкоту планують переконувати відмовитись від продукції «регіоналів» не лише кінцевих споживачів , а й власників крамниць. «Можна переконати бабцю не купувати «Верес». А можна переконати власників торгових мереж чи просто магазинів. І тисячі бабусь не матимуть можливості спокуситися», – каже Олег Радик і додає, що декого з торговців вже вдалося переконати.

Про координацію своїх дій небайдужі городяни домовляються в тематичній групі у Facebook’у, до якої за останні два тижні приєдналось майже дві тисячі користувачів.

 Про те, на які жертви йдуть львів’яни заради бойкоту Партії регіонів, читайте тут.

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top