Як обрати найкращу ялинку до Нового року

Численні продавці на ялинкових базарах активно пропонують львів’янам новорічні деревця. «Закупи» дізнавались, як обрати ялинку, яка простоїть до кінця свят, а не засохне 1 січня.
Фото: flickr.com

Фото: flickr.com

Як обрати ялинку

1. Огляньте стовбур

У півтораметрової ялинки діаметр стовбура становитиме приблизно 5-6 см. При цьому поверхня стовбура має бути рівною, гладкою, без підозрілих наростів і цвілі.

Якщо на ньому є якісь підозрілі утворення, дерево, скоріше за все, хворіє, і купувати його не варто.

Доторкніться до зрізу: якщо палець прилипає, ялинка щойно зрізана.

Обирайте ялинку з якнайгрубшим стовбуром – таке деревце довше простоїть.

2. Принюхайтесь і потрясіть

Оглянувши стовбур, зірвіть пару голок та розітріть їх в руках. Свіжа ялинка навіть на морозі пахне хвоєю, а на пальцях залишає ледь маслянистий слід.

Вдарте стовбуром об землю. Якщо всі голки залишились на місці, ялинку можна брати.

3. Злегка зігніть одну з гілок

Гілки висохлого дерева ламаються при найменшому дотику до них. Живу ж, повну соку ялинку зламати буде важко. Її гілки еластичні і добре гнуться. Тому перед покупкою злегка зігніть одну з них. Якщо не зламається, можна сміливо брати.

Таку ялинку, крім іншого, легше буде доставити додому. Достатньо лише прив’язати гілки до стовбура мотузкою чи шпагатом.

Фото: flickr.com/Joe Buckingham

Фото: flickr.com/Joe Buckingham

Як зберегти ялинку свіжою якнайдовше

1. Не заносьте ялинку одразу до теплої кімнати – вона має адаптуватись до перепаду температур. Тож краще, якщо кілька годин ялинка проведе на балконі чи в під’їзді.

2. Оновіть зріз. Відріжте або відпиляйте 3-5 см стовбура, щоб деревце могло отримувати повітря і вологу. Також зніміть 10-15 см кори вверх від зрізу.

3. Обріжте нижні гілки. На красоту деревця вони не впливають, натомість відбирають вологу та поживні речовини у верхніх галузок.

4. Розмістіть ялинку у відрі із піском, залитим спеціальним розчином: на 1 літр відстояної води – 3 столові ложки цукру та 1 таблетка аспірину.

5. Поливайте щоденно пісок, в якому стоїть ялинка – він має бути вологим. Саму ялинку щодня зволожуйте з пульверизатора. Слідкуйте лише, аби електрична гірлянда була відімкнена від мережі.

За матеріалами Lifehacker.ru та «Вести»
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top