Янукович з барахолки. Що купити в онлайні на згадку про політиків

Будь-хто, хто має зайвих 100 тисяч євро, може придбати собі портрет Тимошенко в образі святої. Його місяць тому виставили на продаж на італійському Ebay. «Закупи» шукали на українських барахолках, що б такого купити собі на згадку про любого (або й нелюбого) політика.

Фото: РИА Новости

Фото: РИА Новости

Вітчизняний ринок мистецьких творів або й предметів ужиткового мистецтва, якось пов’язаних із українськими політиками, виявився небагатим. Онлайн-барахолки завалені агітпродукцією – календариками, плакатами, ручками з виборчих кампаній різних років, які можна придбати за копійки, а також гривнями з підписом Ющенка, коли він ще був головою НБУ. Якщо добре пошукати, можна знайти книжки, написані політиками чи про політиків. Щоправда, літературних шедеврів чинного президента у відкритому продажу ви не знайдете. А от оригінальні речі, які б нагадували вам про того чи іншого політика, можна полічити на пальцях, що ми й зробили, розмістивши їх в порядку зниження ціни.

1. Бюст Януковича

Найдорожча пропозиція на ринку мистецтва з політичним ухилом – гіпсовий бюст президента. Схоже, автор читав книжки з маркетингу, бо оцінив свою роботу в 9 999 гривень.

Скульптура вийшла монументальна – бюст висотою 84 см важить 60 кг. Президент вийшов трохи ніби запухлий, але спишемо це на творчу манеру майстра та погане освітлення.

Фото: aukro.ua

Фото: aukro.ua

Автор особливо наголошує на тому, що робота існує в єдиному екземплярі – іншого такого Януковича ви не знайдете.

«Скульптура, як і інші витвори мистецтва, дорожчатиме рік від року. Залежно від того, наскільки глибоким буде слід Віктора Федоровича Януковича в історії – ця скульптура може подорожчати доволі суттєво і, відповідно, виявиться чудовою інвестицією», – пише він.

Та чи то покупці не надто вірять в інвестиційний потенціал гіпсового Віктора Федоровича, чи то ціна надто висока на наші непевні часи, чи то друзі президента рідко вештаються онлайн-барахолками, але бюст Януковича чекає на свого покупця вже кілька місяців поспіль.

Зрештою, кому бюст не по кишені, може купити собі паперовий портрет Януковича в дерев’яній рамі за кількасот гривень.

2. Декоративна тарілка «Президенти України»

За якихось 3 014 гривень ви отримуєте концентрат історії незалежної України, втілений у компактній дерев’яній тарілці (22 см в діаметрі).

Фото: www.livemaster.ru

Фото: www.livemaster.ru

За стилем оформлення портретів президентів тарілка нагадує популярні в СРСР вази із зображенням ликів радянських вождів. З тією лише різницею, що за «совєтів» вождів зображали на предметах ужиткового мистецтва по одному, а тут їх одразу четверо на одній тарілці.

Завдяки фольклорній стилістиці тарілка гармонійно впишеться в інтер’єр, скажімо, кухні в стилі кантрі. А в інтер’єр в стилі хай-тек вона додасть еклектичну нотку.

Але жінкам-покупцям до тарілки зась – на сайті її чомусь розмістили у розділі «Подарунки для чоловіків».

3. Портрет Тимошенко

Автор цього твору мистецтва не має гендерних упереджень до своїх потенційних клієнтів. Портрет лідерки опозиції, вишитий бісером, можуть придбати як чоловіки, так і жінки. Окремі деталі портрету – кульчики чи перстень на руці екс-прем’єрки – майстриня пропонує виділити перлинами, аби зробити зображення рельєфнішим. Коштує таке задоволення 3000 гривень, а зображення, яке будуть вишивати, замовник може обрати сам.

tymoshenko-biser

Фото: slando.ua

Фото: slando.ua

Фото: slando.ua

Фото: slando.ua

4. Лялька Тимошенко

Лялька сподобається тим, хто хотів би мати 3D-модель лідерки опозиції. До того ж, коштує вона на третину менше, ніж двовимірний бісерний портрет Тимошенко.

Назвати ляльку точною копією екс-прем’єрки язик не повернеться, але схожість вгадується. Автор стверджує, що лялька існує в єдиному екземплярі і буде чудовим подарунком для тих, в кого вже все є.

Аби Тимошенко з текстилю прослужила довше, її краще тримати подалі від опалювальних приладів та прямих сонячних променів. Коштує 38-сантиметрова копія Юлії Володимирівни лише 2 000 гривень.

lalka-tymoshenko

lalka-tymoshenko01

5. Колекція агітаційних тарілок

Якщо ви маєте сантименти до Харківщини або вас досі мучить ностальгія за виборами президента у 2004-му, купіть собі набір тематичних тарілок «Обирай добробут. Харківщина за Януковича». Цілий сервіз – 17 тарілок – виробництва Будянського фаянсового заводу – коштують 1500 гривень. На іншій онлайн-барахолці – Slando – можна придбати лише одну тарілку, але вже за 120 гривень.

tarilky-aukro

Фото: Аукро

Фото: Аукро

tarilka-slando

6. Дерев’яні кулі з розписом від Катерини Ющенко

А цей незвичайний комплект якраз на часі напередодні Нового року. На кожній із чотирьох куль, розписаних петриківськими мотивами, зазначено «Від Катерини Ющенко». Власник куль стверджує, що вони є подарунком дружини третього українського президента Віктора Ющенка, і просить за усі чотири кулі лише 300 гривень – небагато, як на таку унікальну річ.

Кулі можуть також стати чудовим подарунком комусь із друзів, хто належить до нечисленної когорти політично заангажованих громадян, які не вважають Ющенка причиною всіх бід, що спіткали Україну після його президентства.

Фото: aukro.ua

Фото: aukro.ua

kuli-yuschenko02

6. Щоденник із портретом Тимошенко

diary-tymoshenko

Щоденник ніжного рожевого кольору із заквітчаною Юлією Тимошенко на обкладинці стане вам у пригоді, якщо класний керівник вашої дитини – палкий прихильник (чи скоріше прихильниця) Юлії Володимирівни, регулярно відвідує опозиційні мітинги, має вдома вишитий бісером портрет Тимошенко і її вовняну копію. Взявши до рук щоденника, з якого суворо дивиться українська Жанна д’Арк, вчитель не дозволить собі написати в ньому те, що може засмутити таких патріотично налаштованих батьків.

І коштує щоденник зовсім недорого – якихось 35 гривень.

 

 

 

 

 

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top