«Арсен» заплатить за таблетки

Львів’яни, яких вклали на лікарняні ліжка кури-гриль з «Арсену», зможуть отримають компенсацію витрат на лікування від компанії-власника мережі супермаркетів.
Фото: top-desktop.ru

Фото: top-desktop.ru

Дайте чек

Потерпілим слід звернутись із заявою до керівника супермаркету на Чорновола, де вони придбали злочасних курей, пояснив «Закупам» директор західного регіонального відділення компанії “Євротек” Віктор  Годебський. В ідеалі покупці мали б пред’явити чеки на придбану продукцію, та навіть якщо його немає, заяву все ж варто написати.

– Не лише чек є підтвердженням того, що сталося. Є свідки, є лікарі (до яких звертались потерпілі – ред.). Тобто цей фактор теж буде враховано, – запевняє пан Годебський.

Витрати на лікування, обіцяє керівник регіонального відділення, відшкодовуватимуть 100-відсотково, що ж до моральної компенсації – обіцяє індивідуальний підхід.

За словами пана Годебського, компанія вже розглядає 3 колективні заяви щодо відшкодування завданих збитків 8 особам.

Водночас дехто з постраждалих вже готується подавати колективний позов проти супермаркету, повідомляє «Львівський портал».

Сальмонела масового ураження

Загалом, за даними медиків, з отруєнням до лікарень потрапило 33 особи (зокрема 4 дітей), які стверджують, що їли смажені кури з «Арсену» на Чорновола. Більшість з них звернулась по медичну допомогу до Львівської обласної інфекційної лікарні. Ще кілька потерпілих опинились в лікарнях Хмельницької та Волинської областей.

За інформацією санітарної служби, причиною отруєння стала сальмонела. Сальмонельоз підтвердили у 17 потерпілих, збудник також виявили у 5 з 9 проб продукції з «Арсену», а також в однієї з працівниць кулінарного цеху супермаркету, яку зараз відсторонили від роботи. Хоча наразі невідомо, чи є вона носієм сальмонели, а чи постраждалим, каже головний позаштатний епідеміолог департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Тімко.

Начальник епідеміологічного відділу ГУ Держсанепідемслужби у Львівській області Оксана Пушкарьова переконана, що масовому отруєнню можна було б запобігти, “якби в супермаркеті дотримувались температурного режиму обробки курей”.

– Під час перевірки сервісною організацією обладнання (в супермаркеті – ред.) встановлено, що воно справне і температурний режим витриманий, тобто порушення технології приготування немає, – заперечує Віктор Годебський.

Сальмонелу знайшли як в охолоджених курах, що надходили від постачальника, так і на готовій продукції, каже він, посилаючись на інформацію, отриману від санітарної служби.

– Але потрапила вона туди шляхом повторного зараження – можливо, продавець, який фасував чи викладав продукцію, мав на рукавичках збудник, – додає директор регіонального відділення «Євротеку».

Сам він схиляється до версії про зараження вже готової продукції, але стверджувати це напевно не береться – чекає результатів розслідування, зокрема й службового.

Смажені кури тимчасово недоступні

Епідеміологи також кажуть, що під час перевірки супермаркету знайшли в супермаркеті на Чорновола несвіжих курей.

– Близько 30-ти кілограм протермінованої птиці виявили в холодильній камері «Арсену», – повідомила Наталія Тімко. – Для чого тримали курятину, яка згідно документів давно мала бути утилізована, – невідомо.

У компанії ці звинувачення відкидають. Віктор Годебський каже, що ящик із курми знаходився у холодильній камері, очікуючи на утилізації, і використовувати для приготування їх не мали наміру.

– Це написано у всіх поясненнях (для перевіряючих – ред.), – обурюється він.

У санслужбі кажуть, що вже виписали керівнику «Арсену» на Чорновола максимальний штраф, передбачений законодавством, – 408 гривень. Ще один штраф 6443 гривні доведеться сплатити самому підприємству “за реалізацію продукції, що не відповідає нормативам”.

Продавати смажені кури в «Арсені» на Чорновола припинили 29 жовтня – наступного дня після появи інформації про перших потерпілих. У понеділок також зупинили роботу кулінарного цеху  – у магазині проводили санітарний день. Роботу цеху відновлять після того, як компанія отримає результати досліджень, проби для якого державна лабораторія відбирала там впродовж двох днів.

Паралельно в компанії проводять своє власне службове розслідування. Про повернення курей-гриль на прилавки супермаркету, доки воно не закінчиться і не буде остаточно встановлено причин масового отруєння, не може бути й мови, запевняє Віктор Годебський.

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top