Два десятки львів’ян отруїлись смаженими курчатами

Понад 20 людей опинились на лікарняних ліжках через отруєння курми-гриль, придбаними в одному із супермаркетів Львова. Четверо з них – діти.
Фото: gdekuda.com

Фото: gdekuda.com

“У місті Львові лежать у лікарні 17 осіб, з них троє дітей, у Самборі – четверо осіб, з них одна дитина. Тобто всього 21 особа, з них четверо дітей”, – зазначила у коментарі ІА ZIK головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Тімко.

Людей госпіталізували з попереднім діагнозом гостра кишкова інфекція та харчова токсикоінфекція. В процесі попереднього розслідування з’ясувалось, що в період з 23 до 26 жовтня усі постраждалі споживали кури-гриль, придбані в супермаркеті «Арсен», що на Чорновола, 93.

У самому супермаркеті торгувати смаженими курми не припиняли. Директор магазину у коментарі журналістам «Нашого репортеру» повідомив, що підприємство проводить внутрішню перевірку, аби з’ясувати, що ж все таки сталося.

Тим часом чиновники збирають документи, аби в судовому порядку закрити відділ кулінарії супермаркету, а міліція та прокуратура почали розслідування факту масового отруєння.

“Уже взято всі аналізи, і сьогодні до кінця дня будуть подані документи до суду за фактом отруєння людей курми-гриль, купленими у супермаркеті на проспекті Чорновола у Львові, для закриття відділу, де реалізовувалась ця продукція”, – зазначила заступник голови ЛОДА Ірина Романів.

Схожа історія сталася у червні 2011 році у київському супермаркеті «Велика Кишеня» – до лікарень столиці звернулось кілька десятків людей, які купували курей-гриль у магазині. У потерпілих виявили сальмонельоз.

Як згодом з’ясувалось, у крамниці продавали протермінованих курей. На керівників супермаркету було складено 9 адмінпротоколів, сумарний штраф по яких склав близько 8 тисяч гривень, директор магазину втратила свою посаду, а прокуратура порушила кримінальну справу проти завідувачки виробництвом супермаркету. Оболонський райсуд Києва визнав її винною в отруєнні 70 киян, але відразу ж амністував, оскільки жінка виявилась постраждалою від Чорнобильської катастрофи.

Після отруєння прокуратура Києва перевірила точки з продажу кур-гриль. З 145 об’єктів на 65 виявлено порушення: використовувалась протермінована продукція та не дотримувався санітарно-гігієнічний режим.

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top