Львів’янин vs Samsung – 0:1

Львів’янин Святослав Літинський, який судиться із представництвом корейської компанії Samsung через написи на пралці російською, зазнав першої невдачі у суді. Суд визнав, що «Samsung Electronics Україна» не може бути відповідачем у цій справі, а у позові до самої Samsung суд Святославові відмовив.

Фото: wirelessfederation.com/

Святослав Літинський придбав пральну машину Samsung торік у жовтні через інтернет-магазин. Коли техніка прибула до Львова, виявилось, що усі написи на пралці зроблено російською. Відтак львів’янин подав до суду на ТОВ «Samsung Electronics Україна», звинувативши компанію у порушенні законів про засади державної мовної політики та про захист прав споживачів.

Справа слухалась у Франківському районному суді. Суддя, нарікає Святослав, одразу поставилась до його позову несерйозно. «Я чотири рази ходив із проханням ознайомитись з матеріалами справи і чотири рази мені відмовляли –  немає судді, не готова справа, прийдіть пізніше, а нащо воно вам треба», – пише він на своїй Facebook-сторінці. Коли ж вже на засіданні суддя заявила: «Загальновідомо, що всі знають російську мову», одразу стало зрозуміло, яким буде рішення, каже Святослав.

За його словами, суд постановив, що «Samsung Electronics Україна» не може бути відповідачем у цій справі, оскільки вони не є імпортером техніки Samsung, а лише «консультантом».  Хоча раніше у листуванні із львів’янином компанія підтвердила, що вона ж є офіційним імпортером Samsung в Україні. У проханні ж залучити до справи інших відповідачів, зокрема, Samsung Electronics, суд відмовив. А «Samsung Electronics Україна» натомість запропонувала зробити відповідачем компанію, яка продала львів’янину пральну машину.

Але львів’янин не має наміру капітулювати і планує подати апеляцію, як тільки отримає рішення суду.

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top