Воно вам треба? Як уникати непотрібних покупок

Складений наперед список покупок, «покинуті» вдома діти і ситний сніданок не завжди є панацеєю від спонтанних покупок. Блог The Simple Dollar пропонує свій рецепт, як уникати непотрібних покупок.

Фото: islandinthenet.com

Відчули бажання купити товар – знайдіть 5 причин відмовитись від цього, радять автори блогу. Навмисно шукайте недоліки. Але якщо ви не знайшли причин купувати його і дуже хочете забрати цю річ із собою додому, отже це те, що вам потрібно і ці витрати принесуть вам задоволення.

Запитайте себе:

Чи можу я знайти таку ж річ дешевше?

В іншому магазині, в інтернеті? Мені неодмінно треба купити її зараз або можна зачекати і придбати в іншому місці, заощадивши при цьому?

Чи є у мене вже щось схоже на цю річ, що я абсолютно не використовую або практично не використовую?

Наприклад, вам дуже захотілося купити чохол на телефон. Але вдома, в шухляді робочого столу лежить вже три таких. І ви не використовуєте ні один, тому що вам незручно кожен раз діставати звідти телефон. Так навіщо вам купувати ще чохол? Нехай він і круто виглядає, але, швидше за все, через деякий час він приєднається до своїх побратимів у шухляді.

Чи справді ця річ принесе мені радість?

Чому я так впевнений, що вона необхідна мені і принесе задоволення?

Що не так з цією річчю?

В цей момент ви починаєте активний пошук недоліків. Якщо це продукт, уважно почитайте склад. Можливо, після цього ви передумаєте його їсти. Якщо це одяг або взуття, ретельно огляньте шви, якість матеріалу. Якщо це техніка, огляньте деталі, згадайте, чи викликає ця марка довіру.

Спочатку буде складно проводити подібний аналіз, він відбиратиме чимало часу. Але незабаром ви навчитеся дуже швидко приймати рішення, і найчастіше це буде відмова від покупки. Коли ви досягнете цієї точки, ви відчуєте, що вам стало куди легше економити, не відчуваючи при цьому, що ви буквально «відірвали від серця» річ, яку вподобали.

За матеріалами The Simple Dollar
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top