Усе правильно. Правила ефективного шопінґу

І шафа забита вщерть, і вбрати нічого. Даша Лейчинська, стиліст з Дніпропетровська, склала список із 30 правил ефективного шопінґу. Дашині правила не зроблять революції у вашій свідомості, але принаймні на купівлі нової шафи зекономите.

Фото: angleofmyview.com

Стежте за часом

1. Шопінґ – надто дорога терапія від поганого настрою. Радість від покупки непотрібної, але дуже симпатичної речі, що першою впала в око, пройде наступного ж дня, а діра в бюджеті залишиться.

2. На один похід по магазинах варто виділяти не більше 3 годин. Саме на такий час вистачає заряду бадьорості, бажання міряти речі і заходити в магазини.

3. У магазинах за приміркою час летить дуже швидко, тому, заходячи в торговий центр, заведіть таймер.

4. Для того, щоб вкластися в зазначений час, потрібно скласти шопінґ-маршрут: відзначити всі магазини, в які ви плануєте піти, і черговість, в якій будете це робити.

5. Передовсім варто йти в дорогі магазини: аби оглянути тенденції, кольори, фактури і головне – верхній поріг вартості. Якщо ж речі в цих магазинах вам не по кишені, завжди можна знайти щось схоже у дешевших.

Шопінґ – надто дорога терапія від хандри

Пишіть списки

6. В ідеалі варто скласти рейтинг магазинів, відзначити ті, які найбільше влаштовують у співвідношенні ціна-якість.

7. Скласти рейтинг важливості покупок: що необхідно купити в першу чергу, а що може почекати.

8. Підготувати список для шопінґу. Даша часто складає його для своїх клієнтів: описує річ, яка їм потрібна, пише, в яких магазинах вона її бачила, і вказує приблизну ціну. Те ж саме можна робити і для себе: писати список того, що необхідно купити, і чітко його дотримуватися.

9. Сформувати бюджет. Біля кожної запланованої покупки потрібно написати приблизну ціну, яку ви готові на неї витратити. Цей прийом дозволить не витрачати зайвого і вибирати речі більш ретельно.

10. Записувати ціни і адреси магазинів, де вам щось сподобалося. Якщо це можливо, навіть фотографувати речі разом з цінниками. Ця інформація стане в нагоді на стадії ухвалення рішення про купівлю.

11. Не зациклюватися на брендах. Це складно, адже назва бренду «кричить» про його ціну та престижність. Але тут потрібно пам’ятати, що ніхто не дивиться на бирку, а якщо річ добре сидить і поєднується з іншими речами, то нікому немає діла до того, скільки вона коштує.

12. Взуття потрібно купувати ввечері, коли ноги втомились і набрякли. Якщо навіть увечері вам зручно в цій парі, то буде зручно і в будь-який інший час.

Не втрачайте голову на розпродажах

13. Будьте пильними на розпродажах. В першу чергу дивіться на те, чи потрібна вам ця річ, і тільки потім на її немислимо низьку ціну. Адже з одного боку, блузка за 100 гривень – це дуже дешево, та якщо ви жодного разу її не вдягнете, то це викинуті на вітер 100 гривень.

14. На розпродажах варто купувати базові речі. Зазвичай розпродаж проводять наприкінці сезону, і якщо ви купите яку-небудь ультрамодну річ, то можете так і не встигнути її поносити, якщо через рік вона вийде з моди.

На розпродажах купуйте базові речі. Не купуйте річ лише тому, що вона дешева

15. Весь знижковий товар зазвичай розміщують біля входу в магазин. Якщо на дверях написано «знижки до 70%», обов’язково поцікавтеся у консультанта, на які позиції діє знижка та чи вона вже включена в ціну, зазначену в ціннику.

16. Якщо річ продається в комплекті «2 +1» або в наборі, уважно оцініть, наскільки вам потрібна кожна річ з комплекту. Можливо, купивши їх нарізно, ви заощадите і не купите зайвого.

17. Не винагороджуйте себе за витрачений час та зусилля. Якщо ви обійшли всі магазини, але вам нічого не підійшло – нічого і не купуйте. Звучить логічно, але як часто ми, втомлені й голодні, думаємо, що купимо хоча б ось це, адже не дарма ж ми стільки ходили. Покладіть «ось це» на місце і не купуйте нічого в такому настрої – такі покупки вам не знадобляться.

Жодних компромісів з одягом

18. Не йдіть на компроміси з одягом. Якщо річ вам хоч трохи не підходить – не купуйте її. Виняток становлять лише речі, які на вас завеликі, і ви маєте знайому чудо-швачку, яка перешиє їх та візьме за це зовсім небагато грошей.

19. Не купуйте речі на випадок «я схудну». Ви худнете заради себе, а не заради речі, це раз. І друге: можливо, вже будучи худою, ви захочете зовсім іншу річ.

20. Відповідально підійдіть до вибору людини, яка піде з вами на шопінґ. У подруги може бути інший смак або бюджет, мама захоче ненав’язливо поміняти вам стиль, чоловік або хлопець захоче, аби все це швидше закінчилося, а дитина – щоб щось купили їй. Аби не купити чогось зайвого, краще ходити на шопінґ без компаньйонів.

21. Слідкуйте за тим, щоб обрана річ поєднувалася з одягом, який у вас вже є. Банальне правило, але воно здорово протвережує, коли розумієш, що для того, щоб купити відмінні туфлі за хорошою ціною, під них доведеться докупити решту вбрання.

22. Якщо ви купуєте річ під щось конкретне, що у вас вже є, наприклад, нові штани під улюблений піджак, візьміть цей піджак з собою.

Робіть паузи

23. Зробіть паузу. Витративши 3 години на пошуки та примірку і записавши найцікавіші варіанти, саме час піти випити кави й вирішити, що з цього дійсно необхідно.

24. Якщо час дозволяє, між «дослідженням» магазинів і покупкою краще зробити одноденну паузу, і купити одяг вже на наступний день. Так, по-перше, може відсіятися частина речей, які вчора здавалися відмінним варіантом, а сьогодні – марною тратою грошей. По-друге, за добу можна знайти у друзів дисконтну картку або ту ж річ в інтернет-магазині за привабливішою ціною.

25. Потрібно відпустити річ, яку за цей день роздумів вже купив хтось інший. Не засмучуватися, не переживати і не плакати. Отже, це була не ваша річ, ваша вас дочекалася б.

26. Зберігайте чеки і цінники. Корисна звичка, яка не тільки допоможе повернути й обміняти річ, але і порахувати витрати на одяг за рік. Деякі магазини обмінюють чеки на певну суму на дисконтні картки.

27. Намагайтеся переводити гроші в готівку перед покупкою. Розплачуючись пластиковою карткою, ви завжди легше розлучаєтеся з грошима, бо не бачите їх.

Платіть готівкою – так з грошима важче розлучатись

28. Здійснюючи покупку в інтернет-магазині, орієнтуйтеся на перевірені сайти, у яких є післяплата і повернення.

29. Уникайте кредитів на товари, навіть найвигідніших. Якщо кредит все ж таки необхідний, його краще оформити в банку, а не в магазині. Пояснюється це тим, що у банків зворотний зв’язок кращмй, ніж у магазинів, а отже, якщо умови кредиту поміняються, вас точно сповістять.

30. Щоб мінімізувати витрати, хороші речі, які вам просто набридли, можна продавати або приносити на дресс-кроссинґ і обмінювати на нові.

За матеріалами Школи шопера
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top