Львів’янин позивається до Samsung через мову

Львів’янин Святослав Літинський подав до суду на ТОВ «Samsung Electronics Україна». Він звинувачує компанію у порушенні одразу двох українських законів – про засади державної мовної політики та про захист прав споживачів.

Фото: skidka.ua

За словами чоловіка, українське представництво виробника побутової техніки знехтувало правами українських споживачів, не забезпечивши маркування своїх товарів українською мовою.

«У жовтні 2012 року через Інтернет-магазин я придбав  пральну машину цього виробника вартістю 3872 грн. Знявши упакування, я виявив, що всі написи на панелі керування пральною машиною виконані лише російською мовою. Звичайно, я володію у достатній мірі російською мовою як іноземною. Проте моєю рідною мовою є українська і написи на панелі керування пральної машини іноземною мовою можуть призвести до неправильного її використання та відповідно подальшої поломки. На моє звернення в компанію, мені відповіли, що ТОВ «Samsung Electronics Україна» пральні машини з українськими написами на панелі керування на територію України взагалі не ввозить. Мені як споживачеві завдано моральну шкоду, яка полягає у порушенні мого права отримати інформацію про товар рідною українською мовою, що свідчить про неповагу і нешанобливе ставлення з боку відповідача до українських покупців», – цитує слова Святослава Літинського Zaxid.net.

Схоже ставлення до українських споживачів має і ТОВ «Електролюкс Україна» – компанія порушує ті ж норми чинного законодавства, що й ТОВ «Samsung Electronics Україна», каже Святослав, який ретельно вивчав ситуацію з маркуванням побутової техніки іншими імпортерами.

Тим часом у законі «Про державну мовну політику» передбачено, що маркування товарів, інструкції про їх застосування тощо виконуються державною мовою і регіональною мовою або мовою меншини.

Справа «Львів’янин проти Samsung» вже перебуває на розгляді у суді. Перше судове засідання відбулося в понеділок, 18 лютого, у Франківському районному суді Львова. Якщо Святослав Літинський виграє справу, то матеріально компанія, до якої він позивається, не дуже постраждає – моральну шкоду він оцінив у символічних 105 гривень.

За матеріалами Zaxid.net
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top