Ватиканські закупи. Куди Папа ходить на шопінґ

Є у Ватикані місце, куди як магнітом тягне усіх затятих шопоманів. Та потрапляють туди лише обрані. Ні, Папу Бенедикта з різдвяним панетоне у кошику в черзі до каси ви там не зустрінете, а от непристойно низькі ціни – так.

Фото: paulvonplace.wordpress.com

На території Ватикану працює найдешевший супермаркет в цілому Римі. Та робити закупи в ньому можуть лише працівники та мешканці анклаву. Навіть попри це перед святами черги в ньому були не меншими, ніж у найпопулярніших магазинах Риму.

У садах Ватикану, за кілька кроків від Собору Святого Петра, знаходиться один з маловідомих секретів папської держави: триповерховий магазин безмитної торгівлі, розташований у старому залізничному вокзалі Ватикану. Ціни в ньому такі ж, як у магазинах безмитної торгівлі в аеропортах (приблизно на 20% нижчі, ніж у решті Риму). Тут є все – і найдорожчі годинники, і дизайнерський одяг, і дорога електроніка, пише Gazeta Wyborcza.

Заведу друга у Ватикані

Та є один нюанс: скористатись крамницею можуть лише мешканці Ватикану, люди, що тут працюють, а також дипломати, акредитовані при Святому Престолі. Також в магазині можуть робити покупки, але вже неофіційно, їх приятелі, котрим господарі надають свій ідентифікатор при оплаті.

Магазин діє на підставі Лютеранського договору між Ватиканом та Італією з 1929 року. Але угода обмежує клієнтуру магазину 4700 особами, що безпосередньо пов’язані зі Святим Престолом. Тільки вони можуть купити джин Gordon за 8,5 євро за літр (15 євро в Римі) та кубинські сигари Montecristo за 84 євро (дві третини від їх ціни в інтернет-магазинах).

Таємний магазин? Тільки не перед святами

Сам Ватикан супермаркет не дуже рекламує. Про нього немає згадок на інтернет-сторінці держави, він не рекламується за стінами Ватикану. Ті, хто ним користується, воліють це приховувати, оскільки продаж  люксових речей не пасує до репутації столиці католицької церкви.

Та перед святами в магазині майже не видно нікого в колоратках чи рясах. Натомість можна зустріти чимало римлян, на яких перед касами чекають їх ватиканські знайомі.

– Мені більше залежить на тканині, ніж на ціні, – каже кореспонденту агенції AP римлянин Лучано, який прийшов купити сорочку Brooks Brothers.

Черга в магазині в передріздвяний час майже така ж довга, як у традиційних супермаркетах. Клієнти, крім подарунків, купують також їжу, тут традиційний італійський різдвяний пиріг удвічі дешевший, ніж у Римі. Іншим хітом є проста Nutella.

– Вона тут просто є кращою, – каже інша римлянка, яка прийшла на закупи з батьком, що працює у Ватикані. – Продукти в цьому магазині призначені для експорту. Марка та сама, а якість краща.

До залізничного вокзалу з підземель ватиканських будинків магазин переніс кардинал Едмунд Шока [Edmund Szoka].

«Передовсім думали про зручність наших працівників, а також тих, хто приїжджає до Ватикану і може робити тут покупки. Вочевидь ми думали і про прибуток, але не було це головною мотивацією», – написав у листі до агенції AP.

Основний дохід державі приносить Ватиканський музей – це понад 90 млн євро у минулому році. Але немалі доходи є й від магазину безмитної торгівлі, безмитної автозаправки, друку значків та монет, ватиканської аптеки та супермаркету. Цими фінансовими джерелами в часі кризи не нехтують.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top