У Львові продавали крейду замість ліків

200 ящиків з фальсифікованими ліками вартістю 1 мільйон гривень вилучила міліція на минулому тижні у 30 аптеках Львова. Серед підробок – знеболюючі препарати, ліки для зниження тиску та підвищення потенції. Компанія-виробник продавала свою «продукцію» через невеликі аптеки п’ять років поспіль.

Фото: topnews.in

У вівторок у Львові слідча група ГУ МВС у Львівській області оприлюднила подробиці афери по підробці медикаментів, які протягом п’яти років продавалися в аптеках Львова та Львівської області, а деякі розповсюджувалися по всій Україні. Виготовлювачем і реалізатором підроблених ліків була приватна фірма зі Львова, яка з 2007 року спеціалізувалося на роздрібній торгівлі медичними препаратами, пише «Коммерсант-Украина».

Як повідомив начальник Державної служби медичних препаратів у Львівській області Сергій Чередниченко, серед фальсифікованих ліків – знеболюючі препарати («Но-шпа», «Кетанов», «Темпалгін»), а також препарати, що знижують артеріальний тиск («Диротон») і підвищують чоловічу потенцію («Імпаза»). За фактом виявлення липових ліків порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу («порушення правил виробництва, виготовлення, придбання отруйних і сильнодіючих речовин»; передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років). За словами пана Чередниченко, «в 30 аптеках Львова вилучено 200 ящиків ліків з препаратами 41 найменувань на суму 1 млн. грн». Підробки продавалися в основному на території Львова та області, проте частина медикаментів потрапляла в продаж і в інші області України.

Серед сфальсифікованих ліків – знеболюючі препарати, препарати, що знижують артеріальний тиск і підвищують чоловічу потенцію

Перший заступник глави Держслужби з лікарських засобів Інна Демченко повідомила, що «практично у всіх підробках виявлено наявність крейди і відсутність основної діючої речовини». «У зв’язку з цим ліки цих серій вилучаються з продажу не тільки у Львівській області, але й по всій Україні», – пояснила пані Демченко.

Слідча група ГУ МВС у Львівській області встановила, що «реалізація підробок здійснювалася приватним підприємцем протягом п’яти років через маленькі аптеки, де навіть відсутні касові апарати». «Зараз власник фірми арештований і дає свідчення. По справі також проходять ще кілька людей», – уточнив заступник начальника відділу управління по боротьбі з економічними злочинами ГУ МВС у Львівській області Денис Гусашвілі, додавши, що з метою виявлення фальшивих ліків вирішено перевірити також всі медичні установи в області.

Підробки продавали через малі аптеки, де навіть немає касових апаратів

Що робити, якщо є підозра, що придбані ліки – фальсифікат

Якщо придбані ліки видаються підозрілими, варто звернутись до територіального органу Державної служби з лікарських засобів, де такі ліки безкоштовно впродовж 3 днів тестують, цитує «Львівський портал» першого заступника голови Державної служби з лікарських засобів України Інна Демченко. У Львові відділення Держслужби з лікарських засобів знаходиться за адресою: вул. Кульпарківська, 131. За словами начальника Державної служби з лікарських засобів у Львівській області Сергія Чередніченка, українці не часто співпрацюють з їхньою службою. Так, протягом цього року було лише 9 звернень від жителів Львівщини про виявлення підробок ліків.

Всю необхідну інформацію про найпопулярніші фальсифікації ліків, найтиповіші ознаки підроблених медикаментів тощо можна знайти на офіційному сайті Державної служби України з лікарських засобів.

За матеріалами Коммерсант-Украина, Львівський портал
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top