Сама прийде. Тест-драйв львівських служб доставки їжі

У травні «Закупи» тестували львівські служби онлайн-доставки продуктів. Минуло півроку і ми вирішили повторити експеримент, аби дізнатись, що змінилось з того часу.

Фото: brightwallpapers.com

Кількість учасників експерименту залишається незмінною – їх троє, зате склад помінявся. Продовольчий онлайн-магазин «БезГМО» влітку закрився на реконструкцію і коли він знову почне працювати – невідомо. Натомість приблизно в той же час на львівському ринку з’явився новий гравець – служба онлайн-доставки продуктів hit24, основним постачальником якої є Metro. Деякі зміни відбулися і в «Гуртівоньці»: онлайн-супермаркет змінив місце дислокації – його база тепер знаходиться у гіпермаркеті «Рукавичка» на Луганській. І лише на «Шуварі» нічого не змінилося.

Методологія дослідження теж залишилась без змін – ми оцінили зручність інтерфейсу сайтів, швидкість доставки, якість продуктів і ціни.

Замовлення продуктів

Про інтерфейси «Шувару» та «Гуртівоньки» ми вже писали у попередньому дослідженні. З того часу мало що змінилось – на сайтах і далі бракує детального опису продуктів, якими вони торгують, а меню «Гуртівоньки» з переліком груп товарів залишилось таким самим незручним і постійно намагається вислизнути з-під мишки.

Сайт hit24 на фоні своїх конкурентів виглядає сучаснішим, привабливішим і трохи зручнішим. Кожна група товарів розбита на логічні підгрупи, чого, скажімо, бракує сайту «Шувару». Але у випадку з «Шуваром» це не критична проблема – асортимент онлайн-магазину невеликий. В іншому hit24 має ті ж проблеми, що і його конкуренти – брак детальнішої інформації про товари, якими торгує, а подекуди бракує і зображень товарів або вони неінформативні. Приміром, на сайті є кілька видів свинячої лопатки за різною ціною. Згодом з’ясувалось, що найдешевше за ціною м’ясо – це лопатка разом із чималеньким шаром сала. Тоді як на ілюстрації до свинини лежав гарний шматок чистого м’яса.

З процесом оформлення товарів на сайті проблем не було жодних. Єдина незручність – на «Гуртівоньці» немає аккаунтів для покупців. Тобто якщо ви станете постійним клієнтом саме цього онлайн-магазину, то при оформленні замовлення доведеться щоразу по новому заповнювати форму.

Асортимент

Тут все просто – хто до кого прив’язаний, той тим і торгує. У «Шувару» асортимент продуктів найменший – переважно це базові продукти, такі як м’ясо, овочі та фрукти, набіл, бакалія. Зате у них є своя «фішка» – доставка домашньої продукції. За останні півроку цей розділ суттєво розширився – тут можна купити молоко (не лише коров’яче, а й козяче), сир, сметану та масло, овочі, зелень, фрукти і м’ясо (переважно, птицю та крільчатину). Причому покупець може обирати не лише продукт, а й господаря, який вирощує чи виготовляє ту чи іншу продукцію.

У «Гуртівоньки» та hit24 асортимент значно ширший. Перша торгує тим же ж, що й «Рукавичка», тому тут знайдете, приміром, білоруські молочні продукти, які чомусь в Україні вважають натуральнішими, ніж вітчизняні, або продукти для приготування суші. Асортимент hit24 – це асортимент «Метро». Тут крім іншого можна знайти багатий вибір італійських сирів.

Програми лояльності

«Шувар» заохочує клієнтів знижками та призами. Кожен, хто зробить в онлайн-магазині три покупки впродовж місяця, 3% знижки на покупки у наступному місяці. А до нового року в інтернет-крамниці триває акція – хто зробить найбільше покупок за цей час, отримає кухонний комбайн або гроші на баланс (залежно від місця, яке посяде) плюс цілорічну 3-відсоткову знижку.

У hit24 клієнтам пропонують накопичувати «зірочки» (10 гривень покупки – 1 зірочка), які згодом можна буде обміняти на товари в магазині.

У «Гуртівоньці» такими дрібницями, як акції і заохочення, вирішили не перейматись.

Доставка

Найоперативнішою виявилась служба доставки з hit24 – кур’єр магазину приїхав за півгодини до домовленого часу доставки. Як виявилось згодом, якщо кур’єр спізниться, доставка буде безкоштовною (так вона коштує 20 гривень незалежно від обсягу замовлення). У hit24 отримати своє замовлення можна найшвидше – його привезуть вже за годину після того, як ви закінчите обирати товари на сайті. А крім замовлених продуктів нам привезли ще бонусом пачку печива.

«Гуртівонька» доставляє продукти ввечері – з 18:00, але за 30 гривень можна замовити експрес-доставку (з 9:00 до 18:00) – продукти привезуть щонайбільше за півтори години. Наше замовлення привезли в обумовлений час.

Замовляючи на «Шуварі» домашню продукцію, слід мати на увазі, що її доставляють з понеділка до п’ятниці, але через день після того, як ви зробили замовлення. Приміром, замовлений у четвер сир нам привезли у п’ятницю.

Час доставки

Вартість доставки

hit24 9:00-23:00 (понеділок-субота) 20 гривень
«Шувар» 12:00-20:00 (понеділок-п’ятниця) Безкоштовна (сума замовлення понад 100 гривень)
«Гуртівонька» 18:00-22:00 (понеділок-субота)

 

 

9:00-18:00 (експрес-доставка)

Безкоштовна (сума замовлення понад 150 гривень)

15 гривень (сума замовлення менша 150 гривень)

30 гривень

Що і за якою ціною нам привезли з онлайн-магазинів, читайте тут.
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top