Невеликий вибір. Яке згущене молоко варто купувати

Згущене молоко – це продукт, якість якого впродовж кількох останніх років залишається стабільно невисокою. У лабораторії Центру експертиз «Тест» за цей час побували 17 торгових марок цього солодкого продукту, але лише три з них гідні називатись згущеним молоком.

Фото: lojechka.ru

 Перевірки згущеного молока у Центрі тривають з 2008 року. Більшість перевірених зразків містили те, чого у згущеному молоці не мало бути – рослинний жир, оксид титану (барвник), замінники цукру чи консерванти. Жоден з цих інгредієнтів не є забороненим, усіх їх можна використовуватись у харчовій промисловості. Але не у згущеному молоці, виготовленому за держстандартом. Відповідно до ДСТУ 4274:2003, воно має містити лише молоко (або вершки чи маслянку), цукор та молочний цукор (лактозу) і воду, якщо згущене молоко виготовляють із сухого молока. Нічого іншого у згущеному молоці за держстандартом бути не може, інакше це вже фальсифікат.  Хоча продукти із рослинним замінником молочного жиру чи цукрозамінниками часто з успіхом проходили органолептичні тести, тобто їх смак, зовнішній вигляд, консистенція та запах є цілком прийнятними.

Мікробіологічні показники згущеного молока досліджували лише раз – у серпні 2011 року. І якщо кишкової палички у жодному із досліджуваних зразків не виявили, то плісняві грибки таки знайшли у двох банках згущеного молока – «Омка» та «Білики».

11 з 16 перевірених «Тестом» зразків згущеного молока, що продається в українських магазинах, містили замінник молочного жиру

Стабільну якість з року в рік демонстрували лише дві торгові марки згущенки – «Первомайський МКК» та «Заречье». Оцінку «відмінно» отримали також єдиний «чужинець» – молоко «Рогачев» Рогачевського МКК (Білорусь), та власна торгова марка мережі «Сільпо» – «Премія», але вона провалила тест на консерванти. В «Премії» знайшли одразу два консерванти – бензойну та сорбінову кислоту, але розмістити цю інформацію на етикетці виробник «забув».

Цікаво, що продукти, виготовлені під різними марками, але на одному підприємств, часто відрізнялись і за якістю. Наприклад, ту ж «Премію» виготовляють на Білицькому МКК, а от згущене молоко ТМ «Білики» цього ж виробника у всіх тестуваннях отримувало стабільні «двійки» через вміст рослинного жиру і посередній смак. Виготовлене ним же на замовлення Каравану молоко під ТМ «Easy&Good» теж отримало оцінку «задовільно», хоч рослинних жирів у ньому не знайшли.

Результати тестування згущеного молока (2009-2012 рр)

Назва продукту  Виробник Дата тестування Органо-
лептика**
08.2009 05.2010 08.2011
11.2011
11.2012*

Заречье

Куп’янський
МКК
відм. відм. відм.   5

Первомайський МКК

Первомайський
МКК
відм. відм. відм. відм. 5
Бахмачконсерв-
молоко
Бахмачконсерв-
молоко
погано
(РЖ***)
погано
(РЖ)
    5

Варіатор

Лозовський
молочний завод
погано
(РЖ, ДТ)
погано
(РЖ, ДТ)
    3,5

Омка

Білицький МКК
на замовлення
Овруцького МКК
дуже
погано
(ДТ)
погано
(РЖ, ДТ)
    4
Омка

Техмолпром     погано
(РЖ, ПГ)
  3
Білики

Білицький МКК дуже
погано
(ДТ)
  дуже
погано
(РЖ, ПГ)
погано
(Кт, ДТ)
3.5
Easy&Good

Білицький МКК
для Каравану
    задов. відм. 3
Премія

Білицький МКК
для Сільпо
    відм. погано
(Кт)
5
Весела ферма

Ічнянський
МКК для АТБ
  погано
(РЖ, ДТ)
добре погано
(ДТ)
3,5
Ічня

Ічнянський
МКК
  погано
(РЖ, ДТ)
дуже
погано
(РЖ, ДТ)
погано
(Кт)
4
Для Вас

Ічнянський
МКК для Євротеку
    погано
(РЖ)
  4
Бахмач

Городокконсерв-
молоко
для Бахмачконсерв-
молоко
    погано
(РЖ)
  4
РогачевЪ

Рогачевський МКК
(Білорусь)
    відм.   5
Гадяч

Техмолпром     погано
(РЖ)
  4
Городоцький МКК

Городкокконсерв-
молоко
    погано
(РЖ)
  3
*В останньому тестуванні згущене молоко перевіряли лише на вміст консервантів та барвника
**Середній бал за результатами досліджень (за п’ятибальною системою)
***Умовні позначки:
РЖ – рослинний жир
ДТ – барвник диоксид титану
Кт – консервант
ПГ – плісняві гриби
*** У останньому дослідженні було ще дві торгові марки, які ми не розглядали, оскільки вони перевірялись лише на вміст консервантів та барвників
За матеріалами Центру експертиз «Тест»
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top