Глечик із сюрпризом: що знайшли у львівському молоці

Кишкова паличка та сальмонела, антибіотики та аміак – чого тільки не знайдеш в українському молоці. Центр споживчих експертиз «Тест» перевірив молоко та сир з львівських магазинів та ринків, аби дізнатись, які продукти можна споживати сміло, а від яких краще триматися подалі.

Фото: motto.net.ua

Серія перша. Молоко з магазину

З семи перевірених зразків магазинного молока п’ять пройшли випробування, два – провалили. Зовсім погані справи у молока «Драгобрат» в ньому знайшли кишкову паличку, перевищення вмісту МАФАМ, а за органолептичні властивості (смак та запах) йому поставили оцінку «задовільно».

Компанію «двієчнику» склала тернопільська «Молокія. Молочна  класика» – у ній знайшли антибіотики. Скоріше за все, кажуть дослідники, виробник не додавав їх туди спеціально, для кращого зберігання продукту. Антибіотики могли потрапити в молоко з організму корови, яку доїли під час лікування, що загалом заборонено.

Цікаво, що інше молоко того ж Тернопільського молокозаводу – «Молокія Казкове» – пройшло випробування «Тесту» і отримало оцінку «добре», як і «РадиМо» від Радивилівмолоко та «Мої корівки» від «Галичини». Відмінниками тестування стали «Добряна» та «Молочар» від тієї ж «Галичини». Цікаво, що у молоці цієї ж торгової марки – «Молочар» – придбаної для тестування у Чернігові ще у квітні, знайшли аміак, який зазвичай додають для кращого зберігання молока.

Рослинного жиру, соди та аміаку у перевірених зразках львівського молока не знайшли

У придбаному у львівських магазинах молоці ні аміаку, ні соди не знайшли. Як не знайшли й сальмонели. До того ж молоко виявилось справжнім, не фальсифікованим – у жодному із зразків не виявили рослинного жиру, лише молочний.

Серія друга. Молоко та сир з базару

Паралельно із дослідженням магазинного молока експерти «Тесту» перевірили якість чотирьох зразків молока та чотирьох зразків кисломолочного сиру, придбаних на Стрийському ринку. В усіх чотирьох перевірених зразках молока та трьох з чотирьох зразках кисломолочного сиру були проблеми з мікробіологією – зразки містили кишкову паличку, а молоко ще й надлишок МАФАМ.

Попри це, молоко з базару виявилось свіжим (що підтвердив тест на кислотність) та нерозбавленим (його жирність коливалась в межах від 3,5% до 5,9%). І ані соди та аміаку, ані антибіотиків, ані сальмонели у базарному молоці не знайшли.

Із сиром ситуація виявилась гіршою. Передовсім, жирність придбаних зразків виявилась неочікувано низькою. Лише в одному випадку сир можна було назвати домашнім – його жирність становила 14%. Ще два сири містили по 7% жиру, а один взагалі 4%. Тоді як у магазинах середня жирність сиру становить 9%. Окрім цього, кислотність домашнього сиру виявилась доволі низькою – 90-1280Т (тоді як для промислової продукції стандарт 170-2500Т).

Надія Кільдій, керівник відділу тестувань Центру експертиз «Тест»:

На жаль, базарна молочна продукція зі Львова не стала виключенням і їй не вдалося уникнути проблеми з мікробіологією. Це показники безпеки продукції і закривати очі на них ніяк не можна. Це означає, що сире молоко та кисломолочний сир без термічної обробки вживати не можна. Особливо небезпечною буде сира необроблена продукція для малюків, людей похилого віку та зі зниженим імунітетом, а також та для тих в кого проблеми з травною системою. До того ж питання чистоти пластикових пляшок лишається відкритим

Цікаво, що прямої залежності між ціною та жирністю молока та сиру немає. Господиня, чий сир мав 7% жирності, правила за нього 30 гривень, тоді як за вдвічі жирніший сир просили на 5 гривень менше. Молоко жирністю 5,9% коштувало ті ж 8 гривень, що й молоко жирністю 3,5%. А молоко жирністю 4,1% – взагалі 5,30 гривень.

Результати тестування зовсім не означають, що від домашньої молочної продукції варто відмовитися, але в сирому вигляді вживати її експерти категорично не радять.

5star

Добряна

Виробник: ПАТ «Дрогобицький
молочний завод»

Ціна за 1 літр:
7,33 грн

Молочар

Виробник: ПАТ «Галичина»

Ціна за 1 літр:
6,70 грн

4star

Мої корівки

Виробник: ПАТ «Галичина»

Ціна за 1 літр:
8,30 грн

Молокія Казкове

Виробник: ПАТ «Тернопільський
молокозавод»

Ціна за 1 літр:
9,50 грн

РадиМо

Виробник: ТОВ «Радивилів-
молоко»

Ціна за 1 літр:
6,37 грн

2star

Драгобрат

Виробник: ПАТ «Дрогобицький
молочний завод»

Ціна за 1 літр:
6,43 грн

Молокія Молочна класика

Виробник: ПАТ «Тернопільський
молокозавод»

Ціна за 1 літр:
8,80 грн

Більше подробиць про тестування львівського молока шукайте тут і тут.

Довідка
Дослідження проведене в рамках регіонального проекту перевірки якості молока та молочних продуктів. Експерти «Тесту» вже перевірили якість магазинного та базарного молока і сиру у Чернігові, Одесі, Дніпропетровську, Харкові та Кривому Розі.
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top