20 євро: що на них купиш у Європі

Журналісти американського журналу Business Insider провели дослідження – скільки і чого можна купити на 20 євро у різних країнах єврозони. Виявилось, що каву та пиво краще пити у Португалії, а не у Греції та Словаччині, а за камамбером краще їхати до Бельгії – там він вдвічі дешевший, ніж у Словенії.

Фото: www.4freephotos.com

Аби показати різницю в цінах на одні й ті ж товари в 17-ти країнах єврозони, репортери журналу Business Insider провели дослідження, в якому спробували купити товарів на 20 євро.

У результаті виявилося, що пити каву в Португалії набагато дешевше, ніж, наприклад, у Греції. Журналісти стверджують, що на Піренейському півострові на ці гроші можна випити 35 чашок кави, тоді як на Балканському – тільки сім. Там же, в Португалії, в барі можна дозволити собі набагато більше пива, ніж у Словаччині. Навіть за цінами на червоне вино Португалії немає рівних, вона випереджає Італію за доступністю цього напою мінімум в чотири рази.

Якщо ж відправлятися за пивом в супермаркет, то краще це робити у Словаччині, де на 20 євро можна придбати цілих 20 літрів. Для порівняння, в Італії на ту ж суму вийде купити не більше 6 літрів.

Любителям сиру Камамбер набагато вигідніше відвідувати магазини Бельгії, ніж у Словенії, де ціни удвічі вищі (3 кг проти 1,6 кг). Оливкова олія набагато дешевша в Іспанії, ніж в Словенії – 7 літрів проти 2.

А найдешевший чай – на Мальті, де за 20 євро можна придбати 704 пакетика, що набагато вигідніше, ніж у Австрії (242 пакетика). На Мальті також дешеві газети – за 20 євро тут купиш аж 30 примірників, тоді як на Кіпрі лише 11. Втім, найдешевші газети в Британії, яка не входить в зону євро.

У громадському транспорті найвигідніше їздити у  Словаччині, де на двадцятку можна купити 7-8 квитків. В Ірландії цієї суми вистачить лише на дві поїздки.

Найбільш комфортною для курців є Естонія. За 20 євро можна з легкістю купити 10 пачок сигарет, в той час як в Ірландії – не більше 2 або 3.

Ірландія взагалі виявилася найдорожчою країною в зоні євро: там, наприклад, на 20 євро можна купити всього 7 упаковок яєць, тоді як на Мальті – 16.

Якщо ж за покупками ви вирішили відправитися на таксі, то найвигідніше робити це у Португалії. За 20 євро таксисти люб’язно відвезуть в будь-яке місце в межах 23 км, в той час як в інших країнах-конкурсантів доведеться розраховувати не більше ніж на 7,2 км.

Тим не менш, найдешевшим таксі виявилося в Болгарії, яка не входить в зону євро: за 20 євро там можна проїхати майже 70 км.

За матеріалами Euromag.Ru

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top