Втрачений статус. Як обрати якісний плавлений сир

Плавлений сир – третій фігурант «справи бутербродів» Центру споживчих експертиз «Тест». На минулому тижні експерти провели масштабне дослідження ковбаси, твердого сиру та плавленого сиру — тих продуктів, котрі зазвичай кладуть на ранкові канапки.

babulyam.ru

Брускові плавлені сири зазвичай сприймаються як продукт демократичний і недорогий. Аби підтримати це реноме, виробники все частіше виготовляють не справжні плавлені сири, а сирні продукти з додаванням рослинної олії та білків. Причому чесно пишуть про це на упакуванні, але зазвичай дрібними літерами. Для дослідження фахівці «Тесту» відібрали 5 зразків справжнього плавленого сиру в брусках і 1 зразок сирного продукту для порівняння.

Єдиний серед зразків сирний продукт одразу опинився в аутсайдерах. В лабораторії у ньому знайшли генно-модифіковану сою, хоч на упакуванні й була позначка «без ГМО», він отримав оцінку «погано» за маркування, а учасникам дегустації категорично не сподобався його смак і запах.

Решта зразків пройшли випробування без проблем: рослинного жиру в жодному з 5 брусків, що були заявлені як плавлений сир, не знайшли. Усі шість зразків виявились безпечними з точки зору мікробіології — кишкової палички там не виявили.

В результаті оцінку «відмінно» отримав лише один сир — «Весела коровка», ще три — «Молочний шлях», «Molendam», «Mlekovita Topiony» — оцінили як «добрі». Сир «Звенигора» отримав оцінку «задовільно» — він теж не дуже засмакував дегустаторам. І сирний продукт «Джанкойський сир» отримав загальну оцінку «дуже погано». Він хоч і найдешевший серед усіх зразків, але несмачний і з ГМО-соєю всередині.

5star

Весела Корівка

Виробник:
ПАТ “Бель Шостка Україна”

Ціна за 100 г:
5,31 грн

4star

Молочний шлях

Виробник:
АТ “Пирятинський сирзавод”

Ціна за 100 г:
3,89 грн

Mlekovita Topiony

Виробник:
Mlekovita (Польща)

Ціна за 100 г:
6,59 грн

Molendam

Виробник:
ТОВ “Голландська сироварня
Молендам”

Ціна за 100 г:
5,87 грн

3star

Звенигора

Виробник:
ЗАТ “Звенигородський
сироробний комбінат”

Ціна за 100 г:
5,89 грн

Джанкойський сир

Виробник:
ПАТ “Новокаховський завод
плавлених сирів”

Ціна за 100 г:
1,79 грн

Більше подробиць – у звіті «Тесту».

За матеріалами Центру споживчих експертиз «Тест»
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top