Органічна їжа чи звичайна – нема різниці

За результатами нового дослідження вчених Стенфордського університету, органічна їжа – тобто вирощена без добрив – не має в собі будь-яких переваг для здоров’я людини в порівнянні зі звичайною. Вчені згодні з тим, що в такій їжі менше пестицидів і вона смачніша, але користі від неї стільки ж, як від звичайної.

Фото: bidorbuy.co.za

За результатами огляду 237 досліджень на цю тему виявилося: ймовірність того, що органічні продукти містять пестициди, на 30% менша порівняно із звичайними продуктами, але це не означає, що органічна їжа на 100% вільна від хімікатів.

Вчені також з’ясували, що істотної різниці у вмісті вітамінів між звичайними та органічними продуктами не було, а у звичайному молоці було стільки ж білка і жиру, як і в органічному. В органічних продуктах вищий вміст фосфору, ніж у звичайних, але дослідники відзначають, що це неважливо, тому що людей з дефіцитом фосфору мало.

Єдина значна відмінність між органічної та неорганічної їжею полягає в тому, що за даними деяких досліджень, органічне молоко містить більше жирної кислоти omega-3, яку вважають важливою для розвитку мозку у дітей та для здоров’я серцево-судинної системи.

Також споживання органічної свинини та курятини, вочевидь, призводило до зниження контакту з бактеріями, резистентними до антибіотиків, але вчені ще не з’ясували, як це відбивається на здоров’ї.

Досліджень про довгостроковий вплив органічних продуктів на здоров’я майже немає, одне з небагатьох було проведене в Нідерландах за підтримки уряду. За його результатами виявилось, що у дітей, які споживали більше, ніж на 90% органічних молочних продуктів, ризик виникнення екземи у віці двох років був нижчим на 36%.

Тим не менше, вчені вважають, що у органічної їжі немає переваг у порівнянні зі звичайною для здоров’я людини. Доктор Крістал Сміт-Спенглер зі Стенфорда говорить: «Дехто вважає, що органічна їжа завжди більш здорова і поживна <…>. Ми були трохи здивовані тим, що цього не виявили». Вона радить їсти більше овочів і фруктів, неважливо, органічних чи ні.

За матеріалами Slon.Ru
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top