Щастя за гроші купиш. Як отримати більше задоволення від покупок

Когось купівля нових мештів замість зношених старих зробить щасливим щонайменше на тиждень, а комусь і придбання дорогого авта не принесе сподіваної радості. Онлайн-журнал SvitStore дає кілька порад, як витрачати гроші, отримуючи при цьому максимальне задоволення.

Фото: relish.myraklarman.com

1. Купуйте досвід, а не речі

Речі старіють, приїдаються, вони залишаються статичним об’єктом на фоні інших таких же речей, вони ламаються і не кожен захоче ділитися ними з іншими. Натомість подорожі, поїздки в цікаві країни і міста наповнять ваше життя новими враженнями, які будуть жити у вашій пам’яті, якими приємно і цікаво ділитися.

2. Допомагайте іншим

Людина — істота соціальна, і чудовим способом відчути себе більш корисним для суспільства є звичка допомагати іншим. Зовсім не обов’язково витрачати на благодійність та іншу допомогу великі суми, робіть це відповідно до ваших можливостей.

3. Не зациклюйтесь на додаткових сервісних пропозиціях

Коли ви купуєте додаткові послуги, ніхто не може гарантувати, що в підсумку вони таки стануть вам у нагоді. Особливо це стосується мобільних пристроїв, адже часто ми міняємо одну модель на іншу ще до завершення гарантійного терміну. Тож в якийсь момент ви розумієте, що витратили певну суму грошей намарно, і це навряд чи зробить вас щасливішим, швидше навпаки.

4. Відмовтеся від кредитів

Зараз практично будь-який товар можна придбати в кредит. Така ситуація стимулює до імпульсивних, необдуманих покупок, які через короткий проміжок часу можуть взагалі виявитися непотрібними. До того ж, ви позбавляєте себе того прекрасного часу очікування, передчуття покупки, яке ще більше посилюється в момент придбання заповітної речі. Можливо, варто замінити нав’язаний принцип «Користуйся зараз, плати потім» на більш розумний «Плати зараз, користуйся потім»?

5. Оцінюйте необхідність і доречність покупки

Найчастіше ми купуємо ту чи іншу річ просто тому, що вона нам дуже сподобалося. Але варто хоча б трохи поміркувати на тему того, як дана покупка вписується у ваше життя, чи витрати на утримання та обслуговування нової речі не переважать користь від самої покупки. Такий аналіз варто робити перед кожною покупкою.

6. Не дозволяйте відволікти вас від істинного сенсу покупки

Так працюють усі акції, розпродажі та інші пастки, сенс яких зводиться до одного: підмінити в голові покупця причину покупки. На їхню думку, ви повинні купити річ лише тому, що вона дешева або дешевша, ніж аналоги. Не важливо, чи потрібна вона вам взагалі, головне — заощадити. Пам’ятайте про це, купуючи 3 непотрібні вам речі за ціною 2 непотрібних вам речей.

7. Боріться зі стадним інстинктом

Це стосується моди та інших тенденцій, які отримують широку популярність в масах, йдеться про окуляри, які легко сплутати з маскою аквалангіста, чи про джинси, котрі виглядають так, ніби пройшли кілька воєн (хоча в таких джинсах досить комфортно влітку). Річ має бути практичною і корисною. Мабуть, єдиний додатковий чинник, який робить покупку обґрунтованою, може звучати так: «Мені це подобається». Саме «Мені», а не «Всім».

За матеріалами SvitStore
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top